Wakacje w bibliotece NA FILMOWO, SPORTOWO, REKREACYJNIE I EDUKACYJNIE

Dodane 4 sierpnia 2014

OD 21.07.2013 r. do 01.08.2013 r. w Filii Miejskiej Biblioteki ZORGANIZOWANO WAKACJE. Podczas zajęć młodzi uczestnicy realizowali i rozwijali swoje pasje oraz spędzali miło i przyjemnie czas wolny. Między innymi odkrywali ciekawe miejsca w naszym mieście, jednym z nich było odnalezienie najwyższego punktu w mieście i sfotografowanie PANORAMY MIASTA. Kolejnym śliczny domek kominiarski przycięty z drzewa rosnącego przy Spółdzielni Kominiarskiej, które jest dziełem Pana Ryszarda Broczka, zaprosił nas także do niezwykłego ogrodu gdzie znajduje się bardzo stary kamień liczący ponad 5 tysięcy lat, starodawna pompa z której dawno temu mieszkańcy pobierali wodę, drzewo płaskie, akwarium i wiele innych ciekawie przyciętych krzewów np. postać kobiety, dinozaur, właściciel ogrodu, snuł opowieści o naszej okolicy. Jego ogród od dziesiątków lat jest zawsze piękny, wypielęgnowany i pełen kwiatów.

Uczestnicy wakacji mieli okazję poznać pracę kominiarzy i policjantów zwiedzając te placówki i słuchając różnych ciekawych wiadomości ale też zdobywając wiedzę o ich funkcjonowaniu, historii, działalności na terenie naszego miasta i regionu oraz możliwości zdobycia zawodu kominiarza i policjanta. Natomiast w restauracji hotelu „Jan” w Sępólnie Kraj. Zapoznali się z pracą restauratora, kelnera, barmana oraz kucharzy. Szef kuchni przeprowadził prezentację przygotowania potrawy regionalnej, były to placki ziemniaczane, przygotowane wspólnie z uczestnikami, a potem wspólna konsumpcja przepysznych placków, Pani Karolina, menager hotelu-restauracji opowiedziała o pracy personelu, możliwości zdobycia zawodu hotelarza, restauratora, barmana, przeprowadziła prezentację nakrywania do stołu i składania serwetek. W gorące dni odbywało się plażowanie podczas którego odbyło się szkolenie przeprowadzone przez Pana ratownika na temat bezpiecznego korzystania z kąpieliska.

Podczas spotkań wakacyjnych niektórzy przygotowywali się do występu, który odbędzie się na plaży Brzuchowo k/Kamienia Krajeńskiego. W ramach zajęć wakacyjnych odbyło się 10 spotkań w których wzięło udział 15 osób.

KAŻDEMU SPOTKANIU TOWARZYSZYŁA BIESIADA PRZY CZERWONYM STOLE.

 

Na zakończenie wakacji w bibliotece i na życzenie młodych kinomanów w ramach Młodzieżowym Klubie Filmowym odbyła się projekcja filmu pt. ”Carry” i „Kamienie na szaniec” z okazji 80 rocznicy powstania warszawskiego. Filmy wzbudziły w młodych kinomanach ogromną i burzliwą dyskusję. DO ZOBACZENIA ZA ROK.

Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili | Tagged , , |