Uwaga! Czytanie uzależnia!

Dodane 1 września 2014

Czytanie jest jednym z najprzyjemniejszych uzależnień. Przekonały się o tym dzieci uczestniczące w letnich zajęciach zorganizowanych w sępoleńskiej bibliotece w ramach projektu pn. „Krajna jakiej nie znamy”.

Podczas wakacji można było „przyłapać” ich na czytaniu w różnych miejscach biblioteki, jednak najciekawszym z nich okazał się piknik z książką nad jeziorem.

Ostatni dzień wakacyjnych zabaw nasi czytelnicy spędzili na „czytaniu w trawie”… Każde dziecko zabrało ze sobą swoją ulubioną lekturę do czytania. Podczas rozmów uczestnicy próbowali odszukać w książkach fragmenty, które mogłyby zachęcić innych do zapoznania się z danym tytułem. Dzień ten, pełen niesamowitych wrażeń, dał wszystkim mnóstwo inspiracji do ciekawego i miłego spędzania czasu nie tylko w wakacje, ale i w roku szkolnym. Dzieci zapisywały tytuły książek, które – jak twierdzą – w najbliższym czasie przeczytają. Czy na pewno? Przekonamy się o tym już wkrótce, a na razie prezentujemy najciekawsze zdjęcia z realizacji zadania.

Projekt realizowany był przez Stowarzyszenie Duże Różowe Słońce przy współpracy z Biblioteką Publiczną im. Jarosława Iwaszkiewicza w Sępólnie Krajeńskim, współfinansowany ze środków Gminy Sępólno Krajeńskie.

Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili | Tagged , , , |