Stanisław Tym w Sępólnie Krajeńskim

„Jestem szczęśliwy, gdy ludzie się śmieją, bo śmiech pozwala zapomnieć o przykrościach, biedzie, złym losie. Daje wolność. Choćby na chwilę” – mówi o sobie znany satyryk.

Stanisław Tym będzie gościem biblioteki 3 marca o godz. 18:00.

Siecze, smaga, kpi, ośmiesza, drwi, bawi, pochyla się z troską… Nawet najstarsi nie pamiętają od kiedy bo Stanisław Tym jest od zawsze – dla jednych jako niezapomniany kaowiec z „Rejsu”, Ochódzki z „Misia” czy „Rozmów kontrolowanych”, dla innych jako autor sztuk teatralnych („Rozmowy przy wycinaniu lasu”) i skeczów, które przeszły do historii polskiego kabaretu („Wężykiem, wężykiem”). Stanisław Tym to ceniony felietonista (dziś pisze dla „Polityki”) i autor książek. Najnowsza „Pies czyli Kot” – felietony z lat 1972 – 2014 z rysunkami autora pełna jest humoru.