Półfinał Wielkiej Ligi Czytelników 2015 już za nami!

Dodane 13 kwietnia 2015

W ubiegły piątek (10 kwietnia 2015 r.) uczniowie Szkoły Podstawowej w Przepałkowie stawili czoła nie lada wyzwaniu – wzięli udział w półfinale, czyli drugim etapie Wielkiej Ligi Czytelników. Młodzi miłośnicy książek powiatu sępoleńskiego podzieleni zostali na dwie kategorie klasowe: 1-3 oraz 4-6. Podczas godzinnego testu pisanego w bibliotece mieli szansę wykazać się swoją wiedzą na temat książki z konkursowej listy. Działali drużynowo, a test stanowił nie tylko sprawdzenie wiadomości na temat konkretnej lektury, ale także umiejętności pracy w grupie oraz pod presją czasu. Ostateczne wyniki powinny zostać opublikowane do 14 kwietnia 2015 r. na stronie: www.wielkaliga.pl.

Drugi etap Wielkiej Ligi Czytelników miał zasięg wojewódzki. Pierwszy, który pozwolił wyłonić półfinalistów, polegał na rozwiązywaniu testów dotyczących wskazanych książek i tematów im pokrewnych, najlepiej podczas rodzinnego czytania. Cele konkursu nie koncentrowały się tylko na wieloaspektowym rozwoju dziecka, który zapewnia czytanie, ale także na celebracji chwil przeżytych w familijnym gronie. Uczniowie, którzy zgromadzili największą liczbę punktów, znaleźli się w dzisiejszym półfinale.

Trzeci etap Wielkiej Ligi Czytelników odbędzie się 25 kwietnia 2015 r. w Katowicach. Finaliści wezmą udział w grupowych potyczkach literackich.

Biblioteka wręczyła wszystkim uczestnikom konkursu upominki książkowe –„O złym hetmanie i zatopionym zamku oraz inne baśnie Sępólna Krajeńskiego”. Po pełnym wysiłku intelektualnego i emocji poranku, nadszedł czas na zabawę. Imię znanego smerfa? Zielona postać z bajki? Przyjaciele Kubusia Puchatka? To tylko kilka pytań, z którymi uczniowie zmierzyli się po teście, ponieważ Biblioteka przygotowała dla nich „Bajkową familiadę”. Ta gra to podróż po krainie literatury dziecięcej, czyli gruncie dobrze, a może nawet najlepiej znanym, naszym półfinalistom!

Z niecierpliwością czekamy na wyniki!

Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili | Tagged , , |