Dyskusyjny Klub Książki odpłynął z L. S. Christensenem

Dodane 8 maja 2015

Członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki działającego w naszej Bibliotece regularnie czytają i dzielą się swoimi wrażeniami w gronie miłośników literatury. 29 kwietnia pochylili się nad prozą norweskiego pisarza Larsa Saabye Christensena.

Dyskutowali nad powieścią „Odpływ”, która została uznana za najlepszą powieść tego autora. Podzielona na trzy części, które są ze sobą na różnych płaszczyznach połączone, przedstawia kolejno historię Fundera, 15-letniego chłopca, który zafascynowany podróżą na księżyc Neila Amstronga, postanawia napisać wiersz o tym wydarzeniu. Niestety jego pisarskie zapędy kończą się na zatytułowaniu utworu. Druga część przedstawia postać Franka Farelliego, którego praca polega na zawiadamianiu rodzin o tym, że ktoś z ich bliskich miał nieszczęśliwy wypadek. Ostatnia część to powrót do Fundera, który teraz jest już po pięćdziesiątce i cieszy się sławą w pisarskim kręgu. Jednak po śmierci ojca boryka się z  załamaniem nerwowym.

Opis książki brzmi niewinnie, jednak nie bez przyczyny powieść ta, została uznana za arcydzieło norweskiego autora. W gronie klubowiczów wywołała sporo emocji i sprzeczne opinie, które stały się punktem zapalnym gorącej dyskusji. Choć zdania były podzielone, skomplikowana problematyka lektury z pewnością pozwoliła czytelnikom… odpłynąć.

Jeśli czytasz i lubisz rozmawiać o literaturze wstąp w szeregi Dyskusyjnego Klubu Książki. Kolejne spotkanie już 27 maja 2015 r. o godz. 17.00 w Bibliotece.

Tym razem wczytamy się w powieść „Tulipanowy wirus” autorstwa Daniëlle Hermans.

Zapraszamy!

 

Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili |