Biblioteka uczy, bawi, informuje!

Dodane 13 maja 2015

Uczniowie, którzy dziś „Wybrali Bibliotekę” mieli szansę przekonać się, że to hasło nie jest  tylko martwym słowem.

Biblioteka przygotowała dla nich różne atrakcje. Najpierw zapoznali się z „Książką pod każdą postacią”, czyli zbiorem tradycyjnym m.in. dwujęzycznym oraz pisanym alfabetem Braille’a.  W bibliotece dostępne są audiobooki, bo przecież książek można także słuchać!

Lubiących czytać i rozmawiać o lekturach, zaprosiliśmy do Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci i młodzieży, działającego w naszej bibliotece. Nowoczesne technologie, także cieszyły się zainteresowaniem uczniów, którzy korzystali z tabletów i m.in. poznali aplikację iBooks,
służącą do ściągania książek.

Dzieci lubią teatr, dlatego przygotowaliśmy dla nich wierszyki łamiące języki oraz przebieranki – warsztat każdego młodego aktora wymaga szkolenia umiejętności językowych oraz charakteryzacji!

Najwięcej emocji wywołała gra w kręgle na konsoli Xbox – nauka zdrowej rywalizacji i świetna zabawa tylko w bibliotece.