Gdzie można spotkać wszystkich najsławniejszych współczesnych artystów operowych? W sępoleńskiej bibliotece!

Wczorajsze popołudnie upłynęło w wyjątkowej atmosferze, a to za sprawą „Muzycznych fascynacji”, które przygotował dla miłośników pięknych dźwięków Leszek Skaza.

Dzięki ciekawej prezentacji poznaliśmy sylwetki pionierskich postaci estrad operowych i usłyszeliśmy o nich wiele ciekawostek. Nowe rozwiązania technologiczne umożliwiły nam w ciągu dwóch godzin odbyć wirtualną podróż po najsławniejszych scenach operowych, na których dla zebranych w naszej bibliotece gości, specjalnie zaśpiewali m.in. Anna Netrebko, Piotr Beczała, Erwin Schrott czy Olga Peretyatko. Wsłuchani w romantyczne pieśni, zachwycaliśmy się ich ponadczasowością. Młodzi, piękni, uzdolnieni artyści współcześni, swym głosem i teatralnym wyczuciem, czynili z każdego występu pełne emocji widowisko. Teresa Fidera, związana z Teatrem Wielkim w Warszawie, napisała specjalnie z okazji tego spotkania wiersz, eksponujący powyższe atrybuty.

Zgromadzona publiczność gorącymi brawami podziękowała L. Skazie za pełne wzruszeń i muzycznych uniesień popołudnie z kulturą wysoką.

Z niecierpliwością czekamy na kolejne fascynujące spotkanie!

Zainteresowanych szczegółami z muzycznej podróży zapraszamy do odwiedzenia naszej strony w poniedziałek.