Już jutro spotkanie z Barbarą Ciwoniuk!

Dodane 21 maja 2015

Barbara Ciwoniuk, pisarka poruszająca w swojej prozie problemy z życia młodzieży, już jutro 22 maja 2015 r. o godz. 11.00 spotka się z czytelnikami naszej biblioteki.

Książki Ciwoniuk cieszą się dużą popularnością wśród młodzieży, ponieważ dotykają spraw im bliskich: przyjaźni, pierwszych fascynacji, potrzebie bycia indywidualnym.

Autorka zdobyła za książkę „Igor” w 2007 roku nominację Polskiej Sekcji IBBY (jest to międzynarodowa organizacja non-profit zajmująca się literaturą dziecięcą, mające swoje przedstawicielstwa w 67 krajach). Powieść ta przedstawia historię trzynastoletniego chłopca o tytułowym imieniu, który rozpoczyna naukę w gimnazjum. Oprócz trudnościom w nauce, które spowodowane są dysleksją, stawia czoła nowemu środowisku, w którym musi się zaklimatyzować. Powieść „Ania” również otrzymała nominację do nagrody Książka Roku 2007 Polskiej Sekcji IBBY, a książka „Musisz to komuś powiedzieć” została wyróżniona w konkursie Książka Roku 2011 tegoż stowarzyszenia.

Jeśli masz ochotę dowiedzieć się więcej o jej prozie, przeczytałeś książkę i nurtuje Cię jakieś pytanie, lub po prostu chcesz poznać Barbarę Ciwoniuk – zapraszamy do czytelni!

 

Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili |