Nocne życie biblioteki

Dodane 2 czerwca 2015

Za nami już „Noc bibliotek”, czyli impreza, która miała miejsce wieczorową porą w ubiegłą sobotę 30 maja 2015 r. w naszej bibliotece.

Wiele sępolan wzięło udział w pierwszym krajowym wydaniu „Nocy bibliotek”. Ogólnopolski zasięg wydarzenia pozwolił bibliotekom mieszczącym się na terenie całego kraju zaprezentować się, jako jednostki atrakcyjne, bogate w oferty zarówno edukacyjne, jak i kulturalne. Miejsca, które warto regularnie odwiedzać, niekoniecznie tylko po to, aby oddać, czy wypożyczyć książkę!

Nasza biblioteka zaprosiła dzieci do wspólnej zabawy – specjalnie dla nich przygotowaliśmy wiele atrakcji, m.in. robiliśmy „Selfie z książką”, poznawaliśmy tajemnicze kąty biblioteki… Wspólnie oglądaliśmy animowany film „Sekret Eleonory”, zarezerwowany dla bibliotek, które włączyły się do wspólnej akcji.

W „Noc bibliotek” nie zapomnieliśmy o pozostałych czytelnikach! Czas umilił im występ duetu „C’est la vie”. Przy instrumentalnej muzyce francuskiej i lampce wina, otoczeni literaturą tegoż pochodzenia, przenieśliśmy się do słonecznej i pełnej niezapomnianych widoków Francji. Po koncercie nie zabrakło chętnych do wypożyczenia francuskich książek, aby na dłużej zatrzymać w pamięci charakterystyczny klimat. Zainteresowaniem cieszył się nasz „Kącik wymiany książki” – miejsce, w którym można było zostawić przeczytaną lekturę i zaopatrzyć się w kolejną.

Serdecznie zapraszamy na kolejną „Noc bibliotek”! Takie wydarzenie dopiero za rok, więc nie czekaj! Odwiedź bibliotekę już dziś i przekonaj się, jak można efektywnie spędzać w  niej czas!

 

Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili |