„Książka na kółkach”, „Kopciuszek” i piknik!

Dodane 30 czerwca 2015

Grupa dzieci i młodzieży realizująca przez Stowarzyszenie Duże Różowe Słońce projekt „Przygoda w Smoczej Krainie”, we współpracy z naszą biblioteką, wybrała się w podróż po lokalnych przedszkolach oraz szkołach z „Książką na kółkach” oraz przedstawieniem „Kopciuszek”.

W trakcie kilku występów grupa projektowa przedstawiła swoim kolegom i koleżankom ciekawe sposoby na spędzenie wolnego czasu z lekturą. Wierszyki łamiące języki oraz głośne czytanie podobało się dzieciom, które chętnie włączyły się we wspólną zabawę. Nietypowe podejście do lektury akcentuje integracyjny wymiar książek oraz ożywia kulturę czytelniczą.

Grupa teatralna działająca w bibliotece przygotowała przedstawienie „Kopciuszek”. Znana opowieść o pięknej, ale samotnej dziewczynce, którą nękała zła macocha i przyrodnie siostry, to momentami poważny, a momentami zabawny spektakl. Ciekawe stroje, charakteryzacja oraz zaangażowanie aktorów zostało docenione przez młodą publiczność. Grupa zagrała „Kopciuszka” wychowankom Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Małej Cerkwicy – dzieciom i młodzieży bardzo podobało się przedstawienie, które nagrodzone zostało gromkimi brawami.

29 czerwca w Nadleśnictwie Lutówko odbył się piknik uwieńczający efekty pracy grupy projektowej. W porannych godzinach uczestniczyła ona w żywej lekcji przyrody – żywej, bo w terenie i przeprowadzonej przez Aleksandra Hermana. Leśniczy opowiadał nie tylko o lesie i zwierzętach, ale także pokazywał różne cuda natury oraz odszyfrowywał zagadki fauny i flory. Zafascynowani pięknem przyrody będą mogli zgłębić swoją wiedzę w lekturze „Co wiosną kwitnie w lesie”, którą ufundował i podarował grupie projektowej zarząd nadleśnictwa. Ogniskiem, pieczeniem kiełbasek, wspólnymi śpiewami oraz zabawami na świeżym powietrzu i tańcami, dzieci i młodzież zakończyły pierwszy etap projektu i… powitały wakacje!

Projekt „Przygoda w Smoczej Krainie” współfinansowany jest ze środków Gminy Sępólno Krajeńskie realizowanego przez Stowarzyszenie Duże Różowe Słońce przy współpracy z Biblioteką Publiczną im. Jarosława Iwaszkiewicza w Sępólnie Krajeńskim.

 

Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili |