Moc warzyw i owoców – o przysmakach młodych smoków opowiada dietetyk

Dodane 6 sierpnia 2015

W naszej bibliotece gościliśmy specjalistę od zdrowego żywienia – Magdalenę Nowak, która przybliżyła dzieciom podstawy prawidłowego jadłospisu.

Jakie produkty są ważne w diecie dzieci? Co można jeść bez ograniczeń, a czego należy unikać? Na te oraz inne pytania usłyszeliśmy odpowiedź podczas spotkania. Mieliśmy także szansę przekonać się, jak smaczne są warzywa i owoce, których nie powinno zabraknąć w codziennych posiłkach. Apetyt dopisywał dzieciom, które chętnie częstowały się jabłkami, marchewkami czy porzeczkami. Kolorowe, smaczne i wartościowe przekąski błyskawicznie zniknęły z talerzy.

Dzieci również świetnie poradziły sobie z quizem, który dotyczył zalecanych do spożycia produktów. Po pełnej cennych informacji rozmowie z dietetykiem, uzbrojone w wiedzę, bez trudu odróżniały zdrowe przekąski od szkodliwych i bezwartościowych produktów.

Cel został osiągnięty!

Projekt „Przygoda w Smoczej Krainie” współfinansowany jest ze środków Gminy Sępólno Krajeńskie realizowanego przez Stowarzyszenie Duże Różowe Słońce przy współpracy z Biblioteką Publiczną im. Jarosława Iwaszkiewicza w Sępólnie Krajeńskim.

 

 

 

Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili |