Autorski Teatr Lalek „Małe Mi” i jego „Fintikluszki – Folkowe okruszki”

Dodane 7 sierpnia 2015

Z okazji Dni Sępólna Krajeńskiego serdecznie zapraszamy sympatyków teatru, szczególnie tych najmłodszych, na spektakl „Fintikluszki – Folkowe okruszki”. Przedstawienie odbędzie się na Placu Wolności 11 sierpnia 2015 r. o godz. 13.00.

„Małe Mi” to Autorski Teatr Lalek wpisany w tradycję wędrowną, założony przez Sławę Tarkowską – dyplomowaną bajkoterapeutkę, absolwentkę Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku Akademii Teatralnej w Warszawie. Teatr ten dostosowany jest do percepcji młodego widza, przyciąga uwagę różnorodnymi formami animacji i urozmaiconą scenerią.

Fintikluszki? A cóż to takiego?

Fintikluszki oznaczają… drobiazgi: „Wpisujące się w rok Oskara Kolberga, zabawne, błyskotliwe, wzruszające, zapomniane przypowiastki, obyczaje, wspomnienia, wierszyki i przyśpiewki, zebrane w Wędrownym Kramie z Opowieściami. Wskrzeszają świat Wielkoludów, Domowych Skrzatów, zdradzają tajemnice powstania Skowronka”.*

Po spektaklu, który odkryje przed nami świat ludowych mądrości, odbędą się rozbudzające wyobraźnię, kreatywne warsztaty.

 

Serdecznie zapraszamy!

 

*Cytat pochodzi ze strony www.teatrmalemi.pl  [Dostęp 05.08.2015 r. https://sites.google.com/site/malemipl/home/nasze-spektakle]

 

 

Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili |