Fotograficzne „Zauroczenia” Jolanty Orzłowskiej

Nasza biblioteka z satysfakcją informuje o kolejnej wystawie mieszkanki Sępólna Krajeńskiego – pani Jolanty Orzłowskiej.

Wernisaż fotograficzny pn.  „Zauroczenia” odbył się 18 sierpnia 2015 r. w Muzeum Fotografii w Bydgoszczy przy ul. Królowej Jadwigi 14.

J. Orzłowska to trzykrotna laureatka Konkursu Fotograficznego Wojewody Kujawsko-Pomorskiego, zdobywczyni III miejsca w konkursie okręgowym ZFP „Fotograf Roku” w kategorii Impresje oraz wyróżniona w VII Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym „Śladami Leona Wyczółkowskiego – motywy sakralne w twórczości artysty”. Od roku 2011 należy do Związku Polskich Fotografów Przyrody.

Trzy miesiące temu, ekspozycja „Z krajeńskiej łąki” jej autorstwa, gościła w Centrum Aktywności Społecznej w Sępólnie Krajeńskim. Obecnie Koło Fotograficzne Zespołu Szkół nr 1 w Sępólnie Krajeńskim, którego jest opiekunem, w tym samym miejscu prezentuje wystawę „Portret sępoleńskiej ulicy”.

Dla sępolanki, J. Orzłowskiej, fotografia to nie pogoń za udanym zdjęciem, ale przeżywanie i doświadczanie, czyli wielka wrażliwość. Uważnie obserwując, i portretując cuda przyrody, wydobywa ich piękno oraz wyjątkowość.

Wszystkich Państwa, którzy mają ochotę zauroczyć się pięknem natury, zapraszamy do bydgoskiego Muzeum Fotografii!