Wakacje można spędzić w… bibliotece? Oczywiście!

Dodane 25 sierpnia 2015

Dwa tygodnie trwały wakacyjne zajęcia dla dzieci i młodzieży przygotowane w ramach projektu „Przygoda w Smoczej Krainie”. Zorganizowane zostały przez Stowarzyszenie Duże Różowe Słońce we współpracy z naszą biblioteką.

Smocza kraina, hasło centralne zajęć, łączyło wszystkie podjęte w letnim czasie inicjatywy. Dzieciom bliski okazał się fantastyczny świat smoków, które były dla nich przewodnikami po różnych atrakcjach. Wspólne zabawy, spotkania tematyczne poświęcone ciekawym i ważnym zagadnieniom prowadzone przez specjalistów, czy wakacyjne wycieczki, urozmaicały czas spędzany w bibliotece.

Dzieci miały szansę nie tylko rozwijać swoje zainteresowania, ale także w atrakcyjnej formie kształcić się. Zasady racjonalnego żywienia poznały w trakcie zajęć przygotowanych przez dietetyka, a ciekawostki związane z przyrodą lokalnych terenów podczas spotkania z reprezentantem Krajobrazowego Parku Krajeńskiego. Podczas pikniku na leśnej polanie dzieciom umilały czas gry i zabawy ruchowe, a plastyczno-literackie dociekania, np. jak wyglądałby smok, gdyby mieszkał w naszym mieście, pobudzały wyobraźnię. Żywą lekcją historii była wycieczka do Parku Dinozaurów w Solcu Kujawskim, zamykająca pierwszy tydzień aktywnych wakacji zorganizowanych w bibliotece, w której nie było miejsca na nudę!

Przed nami premiera filmu nagrywanego na podstawie scenariusza „O pewnym Smoku Krajanie, co skarbu na dnie jeziora strzegł”. Dzieci i młodzież z sekcji dziennikarsko-fotograficzno-teatralnej, która na miejsce swych wakacyjnych spotkań wybrała bibliotekę, odnalazła się w roli operatorów kamery oraz aktorów. Owoce ich pracy, czyli film o bohaterskim smoku, zostanie zaprezentowany 28 sierpnia br. podczas relacji z zadań projektowych przygotowanych przez młodzież w formie fotoreportażu.

Projekt pn. „Przygoda w Smoczej Krainie” współfinansowany jest ze środków Gminy Sępólno Krajeńskie.

 

Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili |