Spotkanie autorskie z Wojciechem Jagielskim

Dodane 21 września 2015

Nasza biblioteka zaprasza 7 października br. o godz. 17.00 na spotkanie ze znanym polskim dziennikarzem i prozaikiem Wojciechem Jagielskim.

W swoich reportażach podejmuje tematy związane m.in. z Afryką, Azją Środkową, Kaukazem. Przebywał m.in. w Afganistanie, Tadżykistanie i Czeczenii w roli obserwatora toczących się konfliktów zbrojnych. Wojciech Jagielski jest laureatem licznych nagród m.in. Nagrody im. Dariusza Fikusa (2002), Nagroda Bursztynowego Motyla im. Arkadego Fiedlera (2003), nominacji do Nagrody Literackiej Nike (2003) za „Modlitwę o deszcz” oraz finalistą Nagrody Literackiej Nike (2010) za „Nocnych wędrowców”.

W jego najnowszej książce „Wszystkie wojny Lary” (2015) pochyla się nad istotnymi dla współczesnego świata sprawami – następstwem wojen czy zjawiskiem emigracji, lecz:

„[…] to nie tylko dosłownie opowieść o wojnach (czeczeńskich lub tej toczonej w Syrii), ale też świadectwo bitew stoczonych o normalność, zwyczajność, bezpieczeństwo i spokój. Książka Jagielskiego jest również intrygującą przypowieścią […] o tożsamości, jej ograniczeniach, pułapkach, związanych z nią wyborach i decyzjach, z których nie zawsze da się wycofać i tym samym ocalić siebie.” *

Zapraszamy na spotkanie z Wojciechem Jagielskim, podczas którego poznamy tajniki pracy reportera oraz będziemy mieć szansę zadać pytania dotyczące jego twórczości oraz doświadczeń w niej utrwalonych.

Wejściówki na spotkanie można odebrać w bibliotece!

Serdecznie zapraszamy!


 

* Cytat użyty w tekście pochodzi ze strony bernadettadarska.blogspot.com  [Dostęp 14.09.2015 http://bernadettadarska.blogspot.com/2015/09/los-w-jagielski-wszystkie-wojny-lary.html]

 

 

Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili |