Europejski Tydzień Kodowania

10 października 2015 r. ruszył Europejski Tydzień Kodowania. Jego celem jest popularyzacja nauki kodowania wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Zapraszamy dzieci w wieku 10-12 lat na zajęcia ze Scratch’em, które odbędą się 14.10.2015 r. o godz. 15.00 w czytelni Oddziału dla dzieci naszej biblioteki.

Scratch to edukacyjny język obiektowy, stworzony jako środek do nauczania podstaw programowania. Umożliwia on łatwe tworzenie interaktywnych historyjek, animacji, gier, muzyki. Programowanie odbywa się w sposób wizualny –  elementy języka mają kształt puzzli, a poprzez przeciąganie mogą być układane w określonym porządku.

Dzieci i młodzież zainspirowane kodowaniem zapraszamy do udziału w warsztatach, które odbędą się w ramach projektu „Link do przyszłości. Zaprogramuj swoją karierę”. Podczas zajęć stworzą aplikację do sterowania robotem oraz dzięki niemu pokonają labirynt.

Więcej informacji już niebawem na facebookowym profilu naszej biblioteki!

Przyjdź i przekonaj się, że programowanie to świetna zabawa!