Warsztaty z Elizą Piotrowską

Dodane 5 kwietnia 2016

Podczas gdy szóstoklasiści pisali swoje testy u nas trwały warsztaty plastyczno-literackie w ramach DKK „Portretujemy bohaterów cyklu o cioci Jadzi”, które poprowadziła autorka książek dla dzieci – Eliza Piotrowska

Eliza Piotrowska to autorka i ilustratorka książek dla dzieci, takich jak m.in. Ciocia Jadzia, Ciocia Jadzia. Szkoła, Ciocia Jadzia w Rzymie, Franek, Hela, Bobas i koń trojański, Bajka o czasie, To miasto nazywa się Rzym. Jest tłumaczką języka włoskiego oraz krytykiem sztuki.

Ukończyła historię sztuki na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz na rzymskiej uczelni Università La Sapienza. Jest pracownikiem Muzeum Narodowego w Poznaniu. Współpracuje z czasopismami dla dzieci Miś i Świerszczyk oraz z czasopismem poświęconym literaturze dla dzieci pt. Ryms.

Podczas warsztatów dzieci miały możliwość przeniesienia książkowych postaci na duże arkusze. Od teraz Zenek Pieluszka, Oliwka i ciocia Jadzia zdobią czytelnie oddziału dla dzieci. Praca w grupach przyniosła wiele radości, a efekt „poraził” samą autorkę!

 

Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili |