Porucznik Borewicz zgłosił się w Sępólnie Krajeńskim

Dodane 2 maja 2016

Porucznik Borewicz zgłosił się w Sępólnie Krajeńskim.

Gośćmi w Sępólnie Krajeńskim byli Bronisław Cieślak, dziennikarz i aktor oraz Piotr Piotrowski, autor książki „07 zgłasza się – opowieść o serialu”. Spotkanie w dniu 21 kwietnia br. w sępoleńskiej bibliotece poprowadził  pisarz i animator kultury ,Dariusz Rekosz.

Słynny porucznik Borewicz przybył kontuzjowany i z nogą w gipsie pokonał schody dwupiętrowego budynku biblioteki, gdzie spotkał się z czytelnikami. Nic nie przeszkodziło mu odbyć z fanami ponaddwugodzinnego spotkania, podczas którego panowie opowiadali o tajnikach i anegdotach nie tylko serialu „07 zgłoś się. Były więc anegdoty związane z jednym z wnuków Bronisława Cieślaka. Ale i z imionami samego aktora i jego bohaterów filmowych było mnóstwo opowieści. „Prywatnie od zawsze jestem nazywany Sławkiem. W czasie wojny, gdy miałem przyjść na świat, mój tata siedział w więzieniu. Mama myślała, że nie wróci, więc dostałem po nim imię Bronisław. Ale tata szczęśliwie wrócił, więc w domu mówiono na niego Bronek, a na mnie Sławek”- zdradził Bronisław Cieślak.

W trakcie spotkania uczestnicy obejrzeli przygotowaną prezentację, fragmenty Polskiej Kroniki Filmowej, ciekawostki z planu filmowego z całą plejadą gwizd  i słynne anegdoty. Po spotkaniu przyszedł czas na autografy, wspólne zdjęcia i niekończące się rozmowy…

Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili |