Świętujemy 70-lecie

Dodane 20 września 2016

Biblioteka Publiczna imienia Jarosława Iwaszkiewicza w Sępólnie Krajeńskim obchodzi w tym roku 70-lecie istnienia. Z tej okazji mieliśmy zaszczyt gościć wiele wspaniałych osobistości na uroczystym jubileuszu. Ceremonię znakomicie poprowadził Kazimierz Rink, dając popis erudycji  i  nietuzinkowej kultury osobistej. Konferansjer wplatał w swoje zapowiedzi poezję patrona jubilatki, co znakomicie współgrało z przebiegiem święta i doskonale wprowadzało w tematykę. Mieliśmy historię i współczesność w trzech odsłonach prezentacji multimedialnej, a wolontariuszom, darczyńcom i sponsorom sępoleńskiej biblioteki wręczono pamiątkowe dyplomy oraz statuetki. Zaproszeni goście, wśród pełnych uznania słów, na ręce dyrektor Grażyny Kędzierskiej, składali podziękowania za dotychczasową działalność.

Burmistrz Sępólna Krajeńskiego Waldemar Stupałkowski podkreślał, że biblioteka to już nie tylko książka: „Biblioteka każdemu z nas kojarzy się przede wszystkim z książką, wypożyczaniem i oddawaniem książek. Dzisiaj mieliśmy okazję zobaczyć, że to nie jest cała prawda. Nasza biblioteka to spotkanie, to konkurs, wystawa, zaproszenie ważnych osobistości, lekcje dla młodzieży, to o wiele szersza działalność. Biblioteka wielokrotnie była nagradzana i stanowi znakomitą wizytówkę gminy Sępólno.” W tym samym tonie wypowiedziała się Ewa Stelmachowska, dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Bydgoszczy:  „Pojawiły się nowe technologie, tu przychodzimy się uczyć, bawić, ale też spełniać swoje marzenia, możemy tworzyć. Niestety nie wszystkie biblioteki jeszcze to odkryły, ale biblioteka w Sępólnie na pewno wiedzie w naszym województwie prym.”

Scenariusz uroczystości mile zaskoczył wszystkich i udowodnił, że pochwały pod adresem gospodarza nie są tylko kurtuazją. Uwieńczeniem uroczystości był koncert Kwartetu Smyczkowego Bydgoskich Solistów  ARTE CON BRIO, który przed sępoleńską publicznością wystąpił w składzie : Krystyna Prystasz -  I skrzypce, Elżbieta Biskupska -  II skrzypce, Mirosław Przybył  – altówka, Agata Jarecka – wiolonczela. Doborowi artyści, których łączy pasja sztuki oraz chęć wspólnego tworzenia, zaprezentowali w sępoleńskiej bibliotece najpiękniejsze utwory klasyczne, kościelne, operowe, operetkowe, jak i przeboje musicalowe, filmowe, jazzowe, a także rozrywkowe.

Kunszt ARTE CON BRIO wzbudził olbrzymie zainteresowanie i uznanie jubileuszowej publiczności, a burza oklasków i owacja na stojąco dopełniła uroczystości.

Po części oficjalnej długo jeszcze w murach biblioteki słychać było gwar, wspomnienia, serdeczności i podziękowania. Nie zabrakło tradycyjnego tortu i kawy. Jubileusz 70-lecia za nami, dziękujemy wszystkim gościom za przybycie, miłe słowa i kwiaty . Obiecujemy, że nie spoczniemy na laurach!

Pod adresem: https://www.youtube.com/watch?v=K9gvxgZsaDk znajdą Państwo film promocyjny naszej biblioteki, a film z uroczystości jubileuszu znajduje się tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=VluWXQIMEUQ .

Zdjęcia za zgodą i dzięki uprzejmości Pana Macieja Bóra z Radia Weekend.

Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili |