„Biblioteka: więcej niż myślisz” II Kongres Bibliotek Publicznych

Dodane 19 października 2011
„Coś się kończy, coś zaczyna” to również temat warsztatów, w których uczestniczyli bibliotekarze wspólnie z młodymi menedżerami kultury w Warszawie w ramach II Kongresu Bibliotek Publicznych zorganizowanego przez Program Rozwoju Bibliotek. Przypominamy w tym miejscu, że również w naszej książnicy realizowaliśmy projekt „Młodzi menedżerowie kultury w bibliotekach” pt. „Bajkowy fotoplener – czyli akcja włącz wyobraźnię”, którego opiekunem była bibliotekarka – Lucyna Welka, a młodym menedżerem – Sylwia Skupiewska. W dniach od 12 do 14 października młodzi menedżerowie i bibliotekarze z całej Polski ponownie spotkali się w Warszawie i przez trzy dni wymieniali się doświadczeniami z realizacji projektów, podsumowywali i planowali przyszłe działania. Nie zabrakło też rozrywki: muzycznych warsztatów, ciekawych spotkań, podczas których bibliotekarze mogli dowiedzieć się czym zainteresować, a tym samym przyciągnąć do swoich placówek nowych użytkowników.
Kongres to również okazja do podsumowania drugiej rundy Programu Rozwoju Bibliotek – dlatego w piątek, 14 października w Forcie Sanguszki, wszyscy razem (około 50 osób) zaprezentowali uczestnikom Kongresu efekty programu „Młodzi Menedżerowie Kultury w Bibliotekach”. My również tam byliśmy i przedstawiliśmy efekty naszych działań, które wszystkich wprawiły w pozytywne zdumienie, że tyle może się dziać na terenie małej biblioteki.
Mamy nadzieję, że „twórcze zamieszanie” wywołane przez młodych, ambitnych ludzi oraz bibliotekarzy  spowoduje, że biblioteki staną się lokalnymi ośrodkami życia kulturalnego, które będą integrować społeczność lokalną, a tym samym zintegrują  mieszkańców naszego miasta.

Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili | Tagged , |