Ferie na półmetku

Dodane 3 lutego 2017

W piątek w sępoleńskiej bibliotece zakończyliśmy pierwszy tydzień ferii zimowych. W tym roku upływają one pod hasłem „Biblioteka z wyobraźnią.”

Dzieci już pierwszego dnia wolnego od zajęć szkolnych odwiedzają naszą bibliotekę. Uczestniczą w konkurencjach literackich, zadaniach z kodami QR, zajęciach ruchowych, komputerowych i z tabletami, plastycznych i teatralnych realizowanych na podstawie książki
„Przygody Alicji w krainie czarów” Lewis Carrol. Sprzyjająca aura pozwala nam na codzienne spacery, podczas których maluchy mogą podziwiać przyrodę zimą i uwieczniać ją na zdjęciach tabletami. Profesjonalną wystawę fotografii „Spotkania z kolorem” Grzegorza
Tomasika obejrzały w Wozowni. Fotograf w przystępny sposób opowiadał małym słuchaczom o kulisach powstawania fotografii. Każde dziecko mogło też wybrać swoje ulubione zdjęcie i uzasadnić swój wybór. Wypowiedzi dzieci o swoim ulubionym zdjęciu pan Grzegorz uwiecznił na krótkich filmikach. Spotkanie z Grzegorzem Tomasikiem uświadomiło im, że praca fotografa nie należy do łatwych.

A co jeszcze przed nami? W drugim tygodniu czeka nas jeszcze więcej zabaw, konkurencji i zajęć pobudzających wyobraźnię. Wybierzemy się także do Klubu Młodych Twórców, chojnickiego Eksperymentarium, kręgielni i McDonald’s. Ferie zakończymy balem karnawałowym. Do zobaczenia!

Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili |