Powróćmy jak za dawnych lat…

Dodane 2 marca 2017

Piątkowy recital to piękne wspomnienie dwudziestolecia międzywojennego w muzyce i słowie. Goście sępoleńskiej biblioteki wieczór spędzili w klimacie najpiękniejszych szlagierów polskiego kina przedwojennego w wykonaniu aktorki Julity Kożuszek – Borsuk.

Magia starych piosenek udzieliła się wszystkim. Publiczność przeniosła się w w niezapomniany świat wrażliwości, czułych słów, szczerych i żywych emocji. Program zawierał utwory do tekstów Hemara, Tuwima, Warsa, a które w oryginale śpiewali: Hanka Ordonówna, Helena Grossówna, Aleksander Żabczyński i in.

Pani Julita ujęła publiczność talentem i naturalnym temperamentem widocznym w każdym geście. Artystka interpretacje znakomitych szlagierów osadziła na kanwie muzycznych impresji, kreśląc w wyobraźni słuchacza obrazy ukazujące całą paletę barw, emocji i uczuć.

Muzyczna opowieść przeplatała się  z  anegdotami dotyczącymi śpiewanych tekstów jak i życia prywatnego naszego gościa. Ta sentymentalna podróż przypomniała szyk minionych lat, prawdziwą ucztę dla serc i dusz melomanów…

 

Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili |