Wielka heca w bibliotece!

Dodane 27 marca 2017

W wiosenny poranek uczniowie sępoleńskiej szkoły podstawowej oraz przedszkolaki wzięły udział w spektaklu teatralnym pt. „Wielka heca w bibliotece”, zaprezentowanym przez „Teatr dla Dzieci i Młodzieży Moralitet” z Krakowa. Przedstawienie bajkowe poruszało ważną dla młodych czytelników kwestię, a mianowicie poszanowanie książki i zamiłowanie do czytania.

Magiczna siła wypchnęła z książkowych regałów bajkowe postacie.
Królik, Tygrysek, Krasnal i Kot – Dziwak w „zabałaganionej bibliotece” opowiedzieli  dzieciom zabawne historie, zwracając przy tym uwagę na problem tolerancji, akceptacji i odmienności kolegów. Wszyscy uczestnicy spektaklu przekonali się, że to nie wygląd świadczy o wartości człowieka, ale jego wnętrze. To, że ktoś jest inny fizycznie, nie stanowi przeszkody w zabawie i dążeniu do celów. Za sprawą Kota-Dziwaka oraz bibliotekarki bohaterowie bajki rozwiązali zagadkę bałaganu w bibliotece. Sprawcami całej hecy okazali się czytelnicy nie szanujący książek. Dzieci z widowni pomogły bohaterom bajki odnaleźć swoje miejsce w książce. Kot,  dzięki Weronice, przypomniał sobie, że pochodzi z „Alicji z Krainy Czarów”. Krasnal i Tygrysek zrozumieli, że nie wszyscy są jednakowi, a różnice należy akceptować. Wszystkim uczniom występ w Bibliotece Publicznej im. Jarosława Iwaszkiewicza w Sępólnie Krajeńskim bardzo się spodobał, a wyrazem ogromnego zadowolenia były gromkie brawa.

Przedstawienie dostarczyło dzieciom wielu niezapomnianych wrażeń. Zachęciło również do odwiedzin świata baśni i bajek, a tym samym do korzystania z ogromnego zasobu zbiorów w naszej bibliotece.

 

 

 

 

Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili |