Wakacje w „Bajkowym zakątku” zakończone

Dodane 14 sierpnia 2017

W piątek, 11 sierpnia br., w Bibliotece Publicznej w Sępólnie zakończyliśmy wakacyjny projekt pt. „Bajkowy zakątek”. Tematem przewodnim projektu było popularyzowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Blisko 30 dzieci przez dwa tygodnie uczestniczyło w zajęciach literackich, plastycznych, teatralnych i ruchowych.

Zwieńczeniem wakacji w bibliotece była wycieczka do Torunia. Zajęcia miały na celu pokazanie, że czytanie może być atrakcyjną formą spędzania wolnego czasu. Uczestnicy poznawali literaturę dziecięcą wędrując po okolicy, jednocześnie poznając baśnie, legendy i podania polskich miast. Dzieci brały udział w turniejach literackich, wymyśliły własne królestwa i związane z nimi legendy, pracowały z mapą, a w ramach zajęć teatralnych tworzyły własne pacynki i przedstawiały krótkie teatrzyki. W Klubie Młodych Twórców wolontariusze zainteresowali dzieci kolorowymi wulkanami, które można wyczarować z ogólnodostępnych produktów spożywczych, malowaniem obrazów brokatem i sztuczkami karcianymi. Zaśpiewaliśmy też wspólnie piosenkę, której się tam nauczyliśmy. Odbyliśmy również spacer śladami Misi, bohaterki książki „Pierścień Sępolenki, czyli z Misią wspólnie po Sępólnie” Mariusza Niemyckiego. Przy okazji przewodnik opowiedział dzieciom kilka ciekawostek związanych z historią miasta. Wakacyjny projekt zakończyliśmy wycieczką do Torunia. Tam spacerowaliśmy z przewodnikiem po starym mieście. Odwiedziliśmy Dom Legend Toruńskich, który jest połączeniem interaktywnego muzeum i teatru. Zwiedziliśmy też Muzeum Żywego Piernika, gdzie odbywają się warsztaty z historycznego wypieku piernika.

 

Projekt finansowany ze środków Gminy Sępólno Krajeńskie realizowany przez Oddział Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich z siedzibą w Bydgoszczy.

Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili |