Poetycki wtorek z Wisławą Szymborską

Dodane 19 października 2017

Powiatowy konkurs recytatorski poezji Wisławy Szymborskiej pn. „Nic dwa razy się nie zdarza i nie zdarzy” przeszedł już do historii. Liczba uczestników konkursu przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Przed szacownymi jury – ponieważ komisje były dwie – zaprezentowało się ponad 80 osób! Najwyższe laury zdobyli uczniowie szkół z Sępólna Krajeńskiego. Każdemu z uczestników wtorkowych zmagań gratulujemy i dziękujemy za odświeżenie znajomości niezwykłej poezji Wisławy Szymborskiej. Dzięki Wam i poetce spędziliśmy kilkadziesiąt minut w świecie szczerych emocji i przepięknego języka. Na swój sposób szkoda, że trzeba nam było kończyć. Niby „Nic dwa razy się nie zdarza i nie zdarzy”, ale – oby nie tym razem!

Konkurs odbył się pod patronatem Fundacji Wisławy Szymborskiej. Wręczenie nagród nastąpi w czwartek 19 października podczas spotkania autorskiego z pisarzem Michałem Rusinkiem, który jest także prezesem wspomnianej fundacji.

Wyniki w kategorii uczniów szkół podstawowych (klasy IV – VI; oceniało jury w składzie: Anna Bajor, Małgorzata Ormińska, Magdalena Wnuk – Lipińska):

I miejsce – Amelia Borkowska (Szkoła Podstawowa nr 3 im. mjr. Henryka Sucharskiego w Sępólnie Krajeńskim)

II miejsce – Mieszko Stypa (Szkoła Podstawowa nr 1 im. Polskich Noblistów w Więcborku)

III miejsce – Marita Grabiec (Szkoła Podstawowa im. Ziemi Krajeńskiej w Sypniewie)

Wyróżnienia:

Franciszek Pokrzywka, Mikołaj Paterek (obydwaj Szkoła Podstawowa im. Elżbiety i Jana Orzelskich w Runowie), Adrianna Oczkowska (Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Pęperzynie)

Wyniki w kategorii klas VII szkół podstawowych i klas II – III gimnazjum (oceniało jury w składzie: Renata Bukolt, Jolanta Madej, Danuta Marciniak):

I miejsce – Laura Dobek (Szkoła Podstawowa nr 3 im. mjr. Henryka Sucharskiego w Sępólnie Krajeńskim)

II miejsce – Martyna Cieślik (Szkoła Podstawowa w Zakrzewku)

III miejsce – Oliwia Węglowska (Szkoła Podstawowa nr 1 im. Polskich Noblistów w Więcborku)

Wyróżnienia:

Julia Kobus, Karolina Kopeć (Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi w Jastrzębcu), Kornelia Wardzińska (Szkoła Podstawowa nr 2 im. Kornela Makuszyńskiego w Więcborku)

Wyniki w kategorii klas ze szkół ponadgimnazjalnych (oceniało jury w składzie: Renata Bukolt, Jolanta Madej, Danuta Marciniak):

I miejsce – Agata Zabrocka (Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kotarbińskiego w Sępólnie Krajeńskim)

Wyróżnienia:

Julia Leśniewska, Julia Rogowska (obydwie Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kotarbińskiego w Sępólnie Krajeńskim), Mateusz Łaszczyk (Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Sępólnie Krajeńskim)

Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili |