Michał Rusinek odwiedził naszą bibliotekę

Dodane 24 października 2017

W czwartek 19 października gościem naszej biblioteki był Michał Rusinek – pisarz, wykładowca akademicki, tłumacz, dawniej sekretarz Wisławy Szymborskiej.

Przed samym spotkaniem autorskim czekała nas jeszcze jedna bardzo miła uroczystość – Michał Rusinek, także prezes Fundacji Wisławy Szymborskiej, wręczył nagrody laureatom powiatowego konkursu recytatorskiego poezji naszej noblistki. Trzeba tutaj wspomnieć, że część nagród została ofiarowana przez fundację. Dziękujemy!

Przebieg spotkania autorskiego pewnie bardzo zaskoczył osoby, które poezję utożsamiają z wieszczami, patosem, niespełnioną miłością czy niezrozumiałym językiem. Szczelnie wypełnioną ludźmi czytelnią raz po raz wstrząsały salwy śmiechu. Michał Rusinek okazał się wyśmienitym gawędziarzem. Z wielką swobodą odpowiadał na pytania prowadzącej, którą była Lucyna Sztandera, oraz publiczności. Jak z rękawa rzucał smakowitymi anegdotami, co chwila podawał dowcipne przykłady językowej niefrasobliwości. Spotkanie zakończył w takim samym stylu. Przytoczył bowiem dykteryjkę związaną z postacią Wisławy Szymborskiej. Otóż poetka miała zwyczaj kończyć spotkania autorskie, wyciągając z torebki wydarty fragment strony programu telewizyjnego. Na jego podstawie informowała obecnych, co w tym czasie umknęło im w telewizji. Michał Rusinek wywołał tą opowieścią kolejną salwę śmiechu, po której nastąpiła chwila dla publiczności. Do naszego Gościa ustawiła się długa kolejka pragnących dedykacji w książce lub wspólnego zdjęcia.

Niestety wszystko, co dobre, kiedyś się kończy. Michał Rusinek pozostawił po sobie w Sępólnie jak najlepsze wrażenie. Dziękujemy naszemu Gościowi za fantastyczny wieczór, dziękujemy naszym Czytelnikom za obecność, no i cóż – czekamy na kolejne równie udane spotkania!

 

Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili |