Literackie podróże w czasie

Dodane 11 lipca 2022

Zakończyły się właśnie letnie zajęcia zorganizowane w naszej bibliotece. Tegorocznym tematem wspólnych zabaw były podróże w czasie, inspirowane serią książek Roberto Santiago „Zagubieni w czasie”.

Każdy dzień rozpoczynał się od zapoznania uczestników z daną epoką. Dzieci mogły dowiedzieć się m.in. jak wyglądała szkoła w starożytności, a jak w średniowieczu. Dodatkowo poznawaliśmy gry i zabawy, które wywodzą się z najdawniejszych czasów. Korzystając z pięknej pogody zamieniliśmy się w piratów, którzy opanowali sępoleńskie wody, a także zorganizowaliśmy najprawdziwszą Spartakiadę. Podążając szlakiem książkowej bohaterki Misi odkrywaliśmy także historię naszego miasta oraz rozwiązaliśmy bardzo emocjonującym quiz dotyczący historii Sępólna. Dodatkową atrakcją był wspólny wyjazd do Wioski Ginących Zawodów na warsztaty garncarskie, gdzie uczestnicy
z zaangażowaniem wykonali miski z gliny, a następnie haftem krzyżykowym ozdobili kolorowe króliki. Warto nadmienić, że dzieci otrzymały codziennie wartościowy i ciepły posiłek w stołówce.

Zajęcia tego typu pokazują jak miło i pożytecznie spędzić czas wolny nie tylko w bibliotece. Poprzez aktywne uczestnictwo w twórczych zajęciach dzieci nawiązały nowe kontakty i rozbudziły swoją wyobraźnię. Mamy nadzieję, że spotkamy się znów za rok!

Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili |