Znamy laureatów konkursu „Opowiedz nam swoją historię”

Dodane 28 września 2022

„Opowiedz nam swoją historię” to konkurs zorganizowany w ramach obchodów 10-lecia Cyfrowego Archiwum Tradycji Lokalnej przy sępoleńskiej bibliotece. Polegał na przedstawieniu historii związanej z dowolnym przedmiotem z domowego archiwum. Właśnie poznaliśmy nazwiska autorów nagrodzonych prac.

Przypomnijmy – prace konkursowe można było zgłaszać do 19 września. Idea konkursu była prosta – należało wybrać dowolną rzecz ze swojego archiwum rodzinnego (przedmiot, fotografia, dokument) i opowiedzieć ciekawą historię, która się z tą rzeczą wiąże.

Jury konkursu (Pani Grażyna Kędzierska – przewodnicząca, Pani Renata Bukolt, Pan Leszek Skaza – członkowie) zebrało się wczoraj, 27 września, aby wyłonić zwycięzców. Inspiracją dla autorów nadesłanych prac były między innymi: album fotograficzny, książka, umowa kupna ziemi, pocztówka, spinki, listy, paszport… Rzeczy czasami banalne, stanowiące jednak rodzinne skarby, z którymi wiążą się niesamowite opowieści – do tej pory znane wyłącznie wtajemniczonym członkom danej rodziny.

Spośród zgłoszonych prac wybrano i nagrodzono trzy, zdaniem jurorów zasługujące na szczególne wyróżnienie. I tak:
1. miejsce przyznano Panu Zbigniewowi Spliterowi za opowieść inspirowaną listami Mamy
2. miejsce przyznano Pani Elżbiecie Gregorich za historię opartą na Jej talizmanie – paszporcie Taty
3. miejsce przyznano Pani Monice Mika – Woźnickiej, która ze swadą przedstawiła dzieje ślubnych spinek swojego Dziadka
Laureatom gratulujemy, wszystkim uczestnikom konkursu bardzo dziękujemy za podzielenie się z nami swoimi historiami. Są niesamowite! Wyróżnione prace przedstawimy niebawem – wtedy sami się Państwo o tym przekonają.

Konkurs stanowi kolejną z imprez uświetniających 10-lecie Cyfrowego Archiwum Tradycji Lokalnej przy sępoleńskiej bibliotece. Za nami już test z historii Sępólna, warsztaty z opowiadania historii, niniejszy konkurs oraz warsztaty z genealogii. Przed nami – wystawa pamiątek związanych z historią Sępólna. Szczegółów dotyczących konkretnych wydarzeń prosimy szukać na stronie www.biblioteka-sepolno.pl oraz na FB biblioteki.

Konkurs odbył się w ramach projektu „Dziesięć na sześć”, realizowanego przez Stowarzyszenie Trzecie Miejsce, a finansowanego przez Gminę Sępólno Krajeńskie.

Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili |