Nasze projekty

BIBLIOTECZNY NIEZBĘDNIK

Założeniem projektu jest umożliwienie aktywnego uczestnictwa społeczności lokalnej w życiu kulturalnym. Oddajemy mieszkańcom przestrzeń do uczestnictwa w różnorodnych spotkaniach, opartych na kontakcie z tradycyjną książką w nowatorskiej oprawie. Są spotkania, które polegają tylko na odbiorze kulturalnym (recital, koncert, wystawy, animacje dla najmłodszych, spotkania autorskie, podróżnicze), ale są również takie, w których nasi beneficjenci stają się twórcami tej kultury (warsztaty, konkurs fotograficzny, spektakle interaktywne). Projekt skierowany będzie do mieszkańców powiatu sępoleńskiego.  Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK

Projekt dla dzieci w wieku przedszkolnym. Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które przyjdzie do biblioteki biorącej udział w projekcie, otrzyma w prezencie wyjątkową Wyprawkę Czytelniczą na dobry czytelniczy start. 

KLUB CZYTAJĄCYCH RODZIN

Klubowe spotkania z książką dla Rodzin są okazją do promowania regularnego czytania dzieciom wartościowej literatury, miejscem, gdzie można wymienić się wrażeniami, wiedzą i konkretnymi lekturami. Jest to też okazja do pełnych wrażeń wspólnie spędzonych chwil, gdy Rodzice są blisko dzieci i pielęgnują sposób spędzania czasu, który ma niezwykle duży wpływ na rozwój i wychowanie najmłodszych. 

DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI

Programowi przyświeca założenie, że potrzebne są miejsca, w których można swobodnie rozmawiać o wspólnie czytanych książkach, oraz że nie trzeba być specjalistą) by czerpać przyjemność z tych rozmów. Dlatego też klubowicze DKK należą do wszystkich grup wiekowych i społecznych, mieszkają zarówno w wielkich miastach, jak i małych wsiach, wykonują różne zawody i mają różne zainteresowania, czytają kilkadziesiąt bądź kilka książek rocznie. Tym, co łączy tę zróżnicowaną społeczność, jest czerpanie przyjemności z czytania i dyskusji na temat literatury.Spotkania i dyskusje o książkach mają charakter nieformalny.