Oko w oko z przyrodą

Siedemnastu młodych pasjonatów przyrody wzięło udział w tygodniowych, zorganizowanych zajęciach, które przygotowała dla nich Biblioteka Publiczna im. J. Iwaszkiewicza w Sępólnie Krajeńskim. Zajęcia zainspirowane były serią książek pt. „Młodzi Przyrodnicy”, która w przystępny sposób pokazuje dzieciom jak wygląda otaczająca ich fauna i flora.  

Każdy dzień miał motyw przewodni. Poznawaliśmy świat roślin, porównywaliśmy ślady zwierząt, udaliśmy się na kilka wypraw badawczych, leśne podchody, a także spędziliśmy dzień na miejskiej plaży. Wszystkim działaniom towarzyszyły wesołe zabawy na świeżym powietrzu, które w znacznym sposób ułatwiły integrację grupy. Bardzo miłą niespodzianką okazały się zajęcia przeprowadzone przez Panią Iwonę Sztanderę, która wprowadziła nas w tajemniczy świat jogi. Spotkaniu towarzyszyły gongi, których dźwięki przenosiły nas pod sam wodospad lub nad morze. Były to bez wątpienia magiczne doznania. Na zakończenie wspólnej zabawy udaliśmy się do wielkiej dżungli, w której czekał na nas ogromny małpi gaj oraz na pokazy chemiczne, które pokazały uczestnikom jak zaskakujący potrafi być świat, który nas otacza.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za aktywną postawę, otwartość na różnorodne propozycje zabaw oraz za Wasze nieustające uśmiechy. Do zobaczenia!

Więcej aktualności

Każdemu wolno marzyć
Zaraz na początku wakacji w Bibliotece Publicznej im. J. Iwaszkiewicza w Sępólnie Krajeńskimodbyły się warsztaty literacko – plastyczne. Poprowadziła je znana ilustratorka książek dladzieci – Małgorzata Kwapińska. Spotkanie z ilustratorem to okazja, aby poznać warsztat pracynad książką od innej strony. Dzieci uczestniczące w spotkaniu dowiedziały się m.in jaką drogę,musi przejść książka zanim trafi do księgarni. ... Oko w oko z przyrodą
Czytaj więcej...
Muzyczne Zoo!
Dni Sępólna zbliżają się wielkimi krokami, dlatego już dziś Stowarzyszenie Trzecie Miejsce zaprasza Was 8 sierpnia o godzinie 16:00 na musicalową opowieść dla najmłodszych o historii nawiązania przyjaźni małpki Eli i słonika Trąbonika. Spektakl w wykonaniu Teatru Katarynka uczy, że trudności pokonuje się wspólnymi siłami! Gwarantujemy zaskakujące i zabawne sytuacje, wspaniałą oprawę muzyczną, ruch sceniczny, ... Oko w oko z przyrodą
Czytaj więcej...