O trzech zaklętych królewnach, czyli opowieści rozbójników – premiera na sępoleńskim molo

W czwartek na sępoleńskim molo mieszkańcy gminy oraz turyści mogli obejrzeć przedstawienie teatralne dla dzieci pt. „O trzech zaklętych królewnach, czyli opowieści rozbójników”.

Zabawna historia o tym jak banda zbójców znalazła w lesie dziecko rozbawiła widzów już na samym początku spektaklu. Jak uspokoić płaczące dziecko? Najlepiej opowiedzieć bajkę lub zaśpiewać kołysankę. Chcąc uspokoić maleństwo rozbójnicy opowiadali po kolei bajki o swoich wymarzonych królewnach. Ale co wiedzą rozbójnicy o królewnach i jak je sobie wyobrażają? Historie Śnieżki, Roszpunki i Śpiącej Królewny trochę różniły się od oryginału, ale właśnie dlatego wszystkim się to podobało. Na spektakl przybyły rodziny ze swymi pociechami. Uśmiechy na twarzy dzieci, to najlepszy dowód, że przedstawienie było udane. Jak sprawdzili się rozbójnicy w roli bajarzy
i opiekunów? Fantastycznie! Dzieciom bardzo spodobały się nowe wersje bajek i chętnie przyłączyły się do wspólnej zabawy. Przedstawienie z okazji Dni Sępólna przygotowali aktorzy z Teatru Lalki „Tęcza” ze Słupska.

Spektakl organizowany był w ramach projektu „Bajkowe czwartki”. Projekt ten finansowany jest ze środków Gminy Sępólno Krajeńskie, a realizowany przez Oddział Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich z siedzibą w Bydgoszczy.


Więcej aktualności

Konkurs plastyczny „O tym, jak wyglądała Misia dawniej i dziś” rozstrzygnięty!
W sępoleńskiej bibliotece został rozstrzygnięty konkurs plastyczny pt. „O tym, jak wyglądała Misia dawniej i dziś”. Konkurs przeznaczony był dla dzieci w wieku 7 – 10 lat z Gminy Sępólno Krajeńskie. Miał on na celu zainspirować młode pokolenie przygodami Misi – głównej bohaterki książki Mariusza Niemyckiego pt.  „Pierścień sępolenki czyli z Misią wspólnie po Sępólnie”.
Czytaj więcej...
Wirtualna wersja wystawy „Utracone”
Wernisaż wystawy „Utracone. Przedwojenne małe ojczyzny”, przygotowanej przez Ośrodek KARTA z Warszawy między innymi we współpracy z Biblioteką Publiczną w Sępólnie, już za nami. Przypominamy, że wystawę można oglądać w Wozowni w Centrum Aktywności Społecznej w Sępólnie do 20 września. Tymczasem proponujemy Państwu jej rozszerzoną, cyfrową wersję.
Czytaj więcej...