Recytowali Brzechwę

W zeszłą środę w sępoleńskiej bibliotece odbyło się uroczyste wręczenie nagród w jubileuszowej, piętnastej edycji powiatowego konkursu recytatorskiego pt. „Wierszykarnia”.
W tym roku zadanie konkursowe polegało na nagraniu recytacji wybranego wiersza Jana Brzechwy. Konkurs składał się z dwóch etapów – szkolnego/przedszkolnego i głównego. Uczestnicy najchętniej recytowali wiersze takie jak „Kaczka dziwaczka”, „Leń”, „Pomidor”, „Mucha” i „Żaba”. Jury w składzie Renata Bukolt i Jolanta Orzłowska, oceniając przede wszystkim stopień opanowania pamięciowego tekstu, poprawne i płynne deklamowanie oraz zgodność doboru utworu z tematyką konkursu, wyłoniło następujących zwycięzców:
w kategorii dzieci 5-6 letnich:
 
I miejsce – Wiktoria Wyrwińska (Gminne Przedszkole nr 2 „Bajka”, grupa: „Pszczółki”)
II miejsce – Zuzanna Otlewska (Oddział Przedszkolny w SP nr 1 w Sępólnie Krajeńskim, grupa „Smerfy”)
III miejsce – Mikołaj Majer (Gminne Przedszkole nr 2 „Bajka” grupa: „Plastusie”)
w kategorii klash I-III SP:
 
I miejsce – Adam Jeszka (Szkoła Podstawowa nr 1 w Sępólnie Krajeńskim, klasa IIc)
II miejsce – Maja Kurzyńska (Szkoła Podstawowa nr 1 w Sępólnie Krajeńskim, klasa IIc)
III miejsce – Małgorzata Szmidt (Szkoła Podstawowa nr 2 w Więcborku, klasa IIIb)
 
Wyróżnienia : Jakub Szulc (Szkoła Podstawowa nr 2 w Więcborku, klasa IIIb) oraz Nadia Jagodzińska (Szkoła Podstawowa nr 2 w Więcborku, klasa IIIa)
 
Dziękujemy wszystkim na piękne recytacje i mamy nadzieję, że w przyszłym roku także będziecie razem z nami!
 
Konkurs zorganizowany został  w ramach projektu „Biblioteczny niezbędnik” .
Projekt dofinansowano  ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych”

Więcej aktualności

Polka o życiu i pracy w Kraju Kwitnącej Wiśni
We wtorkowe popołudnie – 28.09. br. sępoleńscy miłośnicy dobrej książki mieli okazję nie tylko posłuchać ale i udać się w wirtualną podróż do Japonii. Gościem biblioteki była Pani Paulina Walczak-Matla, która wspólnie z mężem Maciejem Matlą napisała książkę pt. „Japonia. Subiektywny przewodnik nieokrzesanego gaijina”.
Czytaj więcej...