Zapraszamy na spotkanie autorskie z dr. Adamem Węsierskim

Zapraszamy na spotkanie autorskie z dr. Adamem Węsierskim, związane z wydaniem 3 tomu „Toksycznej agentury” jego autorstwa.

Książka prezentuje ponad 200 biogramów TW komunistycznego aparatu bezpieczeństwa oraz ich szkodliwość. To pierwsza tego typu naukowa publikacja nosząca posmak sensacji, która w sposób bezprecedensowy, podejmuje na tak ogromną skalę problem wstydliwej i hańbiącej współpracy z bezpieką w latach 1945 – 1990 na ziemi sępoleńskiej. Wiarygodność informacji podanych w opracowaniu dokumentuje solidna baza źródłowa, wspierana komplementarnie unikatowymi fotografiami pochodzącymi m.in. ze zbiorów Instytutu Pamięci Narodowej.
Na spotkaniu będzie możliwość zakupu książki. Na uczestników spotkania czekają nagrody – niespodzianki przygotowane przez autora.
Spotkanie odbędzie się 23.09.2022 o godzinie 17:00

Więcej aktualności

Kuferek Adama Mickiewicza – zajęcia literacko-plastyczne
Serdecznie zapraszamy uczniów szkoły podstawowej na zajęcia literacko- plastyczne zainspirowane postacią Adama Mickiewicza. Podczas spotkania młodzież będzie miała okazję zapoznać się z twórczością wieszcza, a także spojrzeć na postać poety jak na zwykłego człowieka. Uczniowie będą nie tylko wyszukiwać informacje, ale także nauczą się je twórczo przetwarzać.
Czytaj więcej...