Zdalnie też się da!

Co prawda dziś czytelnia dla dzieci nie tętniła życiem tak jak zwykle podczas spotkań autorskich, ale cieszymy się, że mieliśmy możliwość spotkania się z dziećmi i autorem w sieci.
Marcin Kozioł – bohater dzisiejszego spotkania online – jest autorem lektury szkolnej   „Skrzynia Władcy Piorunów” i jej kontynuacji „Tajemnica przeklętej harfy”. Pisarz przedstawił pokrótce bohaterów oraz fabułę swojej powieści kryminalnej. Nie jest to zwykła opowieść dla młodzieży, a nieszablonowo opisana biografia wielkiego wynalazcy Nikola Tesli. Pełno w niej zwrotów akcji, szyfrów i zagadek. Autor przedstawił najważniejsze informacje z życia wynalazcy oraz za pomocą eksperymentów wprowadził uczestników w tematykę elektryczności.
Myli się każdy, kto powie, że taka forma spotkań nie pozwala na swobodne zadawanie pytań. Uczestnicy już od samego początku, za pomocą czatu, zadawali sporo pytań dotyczących twórczości autora, jego pasji oraz podróży. Dowiedzieliśmy się, że pan Marcin jest zapalonym podróżnikiem,  a odbiciem tej pasji jest nagradzana seria o Wombacie Maksymilianie. Zapytany o sporty wodne odpowiedział, że zdecydowanie woli konie, a miłość do tych zwierząt  znalazła odzwierciedlenie w serii „Stajnia pod tęczą”.
Na koniec wszyscy chętni mogli włączyć kamery i mikrofony i porozmawiać z autorem na żywo. Mieliśmy także okazję poznać zwierzęta niektórych z uczestników. W rolach głównych wystąpili: kot Patryka oraz psy Macieja i Jakuba. Śledząc komentarze widać było, że wszyscy dobrze się bawią,
a forma spotkania pozwoliła zachęcić młodych czytelników do sięgania po książki autora.
Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Bajkowy świat”. Projekt ten dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Więcej aktualności

„Radiobook” – literatura zamknięta w audiobookach
„Radiobook” to nowy projekt Agencji Muzycznej Polskiego Radia, mający na celu prezentację najwybitniejszych dzieł literackich w wersji audiobooków dostępnych online. Wśród nich znajdą się powieści, lektury szkolne oraz „białe kruki” autorów takich, jak Henryk Sienkiewicz, Joseph Conrad, Marcel Proust czy Ignacy Stanisław Witkiewicz w interpretacjach najlepszych polskich aktorów.
Czytaj więcej...
Καλημέρα! Dziś witamy się z Wami z Grecji.
To właśnie stąd pochodzą bajki takie jak m.in. „Żółw i zając”, „Lew i mysz”, „Lis i winogrona”, „Mrówka i konik polny” . Z Grecją powinniśmy także kojarzyć mity takie jak np. mit o początku świata, mit o Demeter i Korze, mit o Prometeuszu, mit o Dedalu i Ikarze.
Czytaj więcej...