Legendy i podania skrzat opowiada – rozstrzygnięcie konkursów

Dodane 12 sierpnia 2022

Przed wakacjami Stowarzyszenie „Trzecie Miejsce” ogłosiło dwa konkursy dla najmłodszych dzieci. Pierwszy konkurs fotograficzny pt. ”Rodzinne czytanie” polegał na wykonaniu jednego zdjęcia przedstawiającego rodzinne czytanie baśni i legend. Uczestnicy konkursu wykonali ciekawe ujęcia w plenerze jak i w domu, a towarzyszyli im rodzice i dziadkowie. Jury w składzie Jolanta Orzłowska, Joanna Jeleń oraz Weronika Kabat wybrało najciekawsze fotografie. Pierwsze miejsce zdobyła Natalia Klajbor z dziadkami, drugi miejsce Rafał Jabłoński za wspólne czytanie z mamą oraz Lena Szumotalska za wieczorne czytanie bajek na dobranoc z mamą.

Drugi konkurs, plastyczny, przeznaczony był dla dzieci w wieku od 7 – 10 lat. Polegał on na wykonaniu pracy plastycznej, która przedstawia bohaterów baśni polskich, legend i podań. Do wykonania prac dzieci wykorzystały różnorodne materiały plastyczne. Wśród nich były koraliki, kolorowy makaron, brokaty, które młodzi artyści wkomponowali w swoje prace. Najlepsze według jury prace przygotowali: Wiktor Stryszyk (I miejsce), Witold Basiński (II miejsce), Jessica Bosiacka (III miejsce). Dodatkowo wyróżniono prace: Laury Muller, Aleksandra Niedziałka i Anieli Radeckiej. Nagrodę Specjalną Stowarzyszenie „Trzecie Miejsce” przyznało uczniom Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Sępólnie Krajeńskim – Sandrze Jędrzejczyk, Miłoszowi Dominiakowi, Michałowi Duberowi, Maciejowi Świetlikowi i Dominikowi Gaca.

Uroczyste wręczenie nagród dla wszystkich finalistów odbyło się 12.08.2022 r. Prace plastyczne oraz fotografie z realizacji konkursu oglądać można w Oddziale dla dzieci Biblioteki Publicznej im. Jarosława Iwaszkiewicza w Sępólnie Krajeńskim.

Konkursy zorganizowano w ramach projektu „Legendy i podania skrzat opowiada”. Projekt finansowany był ze środków Gminy Sępólno Krajeńskie, a realizowany przez Stowarzyszenie „Trzecie Miejsce” przy współpracy z Biblioteką Publiczną im. J. Iwaszkiewicza.