Bądź jak Maria – mali dyskutanci o „Małych Wielkich”

Dodane 26 września 2022

Czy nauka musi być trudna i nudna? Absolutnie nie! Przekonali się o tym klubowicze z sępoleńskiego Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci.

Podczas piątkowych zajęć omawialiśmy książkę pt. „Maria Skłodowska-Curie” z serii „Mali Wielcy”. Bohaterka opowiadania potrafiła udowodnić, że w świecie nauki kobiety też mają dużo do powiedzenia. Odkryła ona rad i polon, czyli  pierwiastki, które niezbędne są w technologicznym rozwoju. Wybitna Polka za swoje dokonania otrzymała dwie Nagrody Nobla. Ale na samej rozmowie o nauce się nie skończyło. Zainspirowani odkryciami bohaterki postanowiliśmy przeprowadzić proste eksperymenty chemiczne i fizyczne. Mierzyliśmy powietrze, barwiliśmy i odbarwialiśmy wodę oraz sprawdzaliśmy jak działa grawitacja.

Klubowicze dowiedzieli się, że historia Marii to jedna z wielu wydanych książek w tej serii. Wszystkie pozycje w prostych i przystępnych słowach przedstawiają dzieciom sylwetki znanych artystów i naukowców. Śledzimy ich wzloty i upadki, marzenia oraz wejście
w dorosłość. Nie są to długie biografie, a krótkie teksty, zawierające liczne ilustracje, które
w mig przyciągają dziecięcą uwagę. Dodatkowo pod koniec każdej książki znaleźć można oryginalne zdjęcia z życia danej postaci, kalendarium  oraz zbiór ciekawostek. Każdy tom liczy 32 strony i jest wydany w sztywnej oprawie. W sępoleńskiej bibliotece znaleźć można 12 pozycji, do wypożyczenia których serdecznie zapraszamy!

Spotkanie zorganizowano w ramach projektu „Biblio rozmaitości”, współfinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Kultury.

Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili |