Jubileuszowa Wieczorynka z Kicią Kocią

W poniedziałkowe popołudnie w naszej bibliotece odbyło się jubileuszowe spotkanie Wieczorynki dla dzieci. Od dziesięciu już lat, rodzice wraz ze swoimi pociechami spotykają się w bibliotece, aby wspólnie poczytać bajki na dobranoc. Jest to świetna okazja do wyciszenia się przed snem. Dzięki współpracy z Fundacją Cała Polska Czyta Dzieciom nasz Klub Czytających Rodzin gościł w bibliotece znanych autorów książek dla dzieci – Joannę Jagiełło i Przemysława Wechterowicza.
Na urodzinowe spotkanie „Wieczorynki” do biblioteki przybyła „żywa” Kicia Kocia -ulubiona bohaterka serii książek autorstwa Anity Głowińskiej. Razem z nią czytaliśmy historię jaka przydarzyła się jej w bibliotece. Podczas spotkania wspólnie rozmawialiśmy o tym gdzie w naszej bibliotece znajduje się kącik dla najmłodszych, jak wygląda karta biblioteczna i czy w bibliotece można tylko wypożyczać książki. Dodatkowo podczas wizyty młodzi czytelnicy mieli okazję wziąć udział w zgadywance literackiej i muzycznych zabawach z chustą animacyjną, a także namalować portret Kici Koci. Na koniec uczestnicy otrzymali od Kici Koci małe upominki, które ufundował sępoleński sklep Leo – Zabawek Król oraz upominkowy zestaw książek, które będzie można wypożyczyć w bibliotece – ufundowany od „Fundacji ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”, z którą współpracujemy już pięć lat.