Nagroda za najlepiej przeprowadzoną kampanię

Miło nam poinformować, że nasza biblioteka otrzymała nagrodę specjalną w postaci nowości książkowych oraz vouchera do sieci sklepu Empik za udział w konkursach na najlepiej przeprowadzoną kampanię „Cała Polska czyta dzieciom” oraz za najciekawsze spotkanie czytelnicze Klubów Czytających Rodzin w roku 2023.

Od wielu lat biblioteka prowadzi cykl zajęć o charakterze literacko – plastycznym pn. „Słowa Malowane”. Głośne czytanie bajek oraz wierszy pozwoliły najmłodszym uczestnikom na poznanie utworów znanych autorów piszących dla dzieci. W trakcie spotkań, przy użyciu różnorodnych materiałów plastycznych, dzieci tworzyły przepiękne prace plastyczne, a wszystkiemu towarzyszyła dobra zabawa. Za pomocą teatru kamishibai przedszkolaki przedstawiały własne interpretacje wierszy.

Największą popularnością jednak niezmiennie, cieszą się spotkania z bajką na dobranoc, które
w ramach Klubu Czytających Rodzin odbywają się po dzień dzisiejszy. Co czwartek dzieci w wieku przedszkolnym wraz z rodzicami integrują się wokół książki i czytania, co pozwala maluchom poznać literaturę dziecięcą. Spotkaniom towarzyszą kreatywne zabawy oraz zajęcia muzyczne. Dzięki zaangażowaniu rodziców i współpracy ze sklepem Leo – Zabawek Król mieliśmy m.in. okazję spotkać się w bibliotece z „żywą” Kicią Kocią – lubianą bohaterką serii książek autorstwa Anity Głowińskiej. Z kolei współpraca z „Fundacją ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom” zaowocowała nowymi książkami oraz spotkaniami autorskimi dla klubowiczów. Cieszymy się, że nasze działania zostały docenione!

Więcej aktualności

Inny – nie znaczy gorszy
W mroźny piątkowy poranek spotkaliśmy się w bibliotece z dziećmi z grupy „Biedronki”, aby wspólnie porozmawiać o inności i różnorodności. Punktem wyjścia do rozmów stała się książka pt. „Elmer”, opowiadająca o kolorowym słoniu w kratkę, żyjącym w stadzie słoni koloru słoniowego. Mały słonik, choć lubiany przez inne słonie, martwił się swoją innością i próbował dostosować ... Nagroda za najlepiej przeprowadzoną kampanię
Czytaj więcej...
Biblioteczny Uniwersytet Potworny
Biblioteka Publiczna im. J. Iwaszkiewicza w Sępólnie Krajeńskim w okresie ferii zimowych otwiera jedyny w swoim rodzaju „Biblioteczny Uniwersytet Potworny” inspirowany prequelem oscarowego hitu wytwórni Disney/Pixar „Potwory i Spółka”. Aby zostać studentem trzeba mieć od 8 do 11 lat i stawiać się punktualnie na zajęciach w dniach od 12.02-16.02.2024 w godzinach 10:00- 14:00. W PLANIE ... Nagroda za najlepiej przeprowadzoną kampanię
Czytaj więcej...