Bajkowe spotkania

W listopadzie obchodzimy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Z tej okazji w ramach Klubu Czytających Rodzin sępoleńska biblioteka zorganizowała cykl bajkowych spotkań. Dzieci miały okazję wcielić się w swoich ulubionych bajkowych i książkowych bohaterów. Wśród nich pojawiły się księżniczki, Smerfy, Spider Man, piraci, wilk i zwierzęta z zaczarowanego ogrodu. Czytaliśmy ulubione historie o Kubusiu Puchatku, Myszce Miki i księżniczkach Disneya, które uczą i bawią kolejne pokolenia. Była też okazja do poznania nowych, bardzo ciekawych bajek. Szczególną uwagę dzieci zwróciły na historie opisane przez bajkopisarza zwanego Panem Poetę. Z wielką uwagą słuchały opowieści o Pawiu, który miał ogon z przyjaźni. Historia ta opowiada o zarozumiałym i dumnym pawiu, który poznał prawdziwych przyjaciół w biedzie. Podobnie jak paw z bajki, wszystkie dzieci pięknie się wystroiły. Zajęciom towarzyszyła wesoła zabawa. W trakcie uczestnicy układali nowe historie bajkowych przyjaciół, bawili się w teatr cieni, używając do tego własnoręcznie wykonanych postaci z tektury. Jedno jest pewne – bajkowi bohaterowie i ich przygody nigdy się dzieciom nie znudzą.
Wszystkich chętnych zapraszamy na kolejne zajęcia, które odbywają się w każdy czwartek o godz. 15:30 w ramach programu „Rodzinne czytanie” kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”.

Więcej aktualności

Spotkania autorskie z Łukaszem Jakubowskim
W sępoleńskiej bibliotece trwa „prasowy” listopad. Jutro otwarcie wystawy dokumentów związanych z postacią Maksymiliana Kasprowicza, a w przyszłym tygodniu dwa spotkania promujące książkę „𝘞𝘪𝘢𝘥𝘰𝘮𝘰𝘴́𝘤𝘪 𝘯𝘪𝘦 𝘵𝘺𝘭𝘬𝘰 𝘱𝘰𝘵𝘰𝘤𝘻𝘯𝘦. 𝘚𝘦̨𝘱𝘰́𝘭𝘯𝘰 𝘒𝘳𝘢𝘫𝘦𝘯́𝘴𝘬𝘪𝘦 𝘪 𝘰𝘬𝘰𝘭𝘪𝘤𝘦 𝘯𝘢 ł𝘢𝘮𝘢𝘤𝘩 „𝘎𝘢𝘻𝘦𝘵𝘺 𝘛𝘰𝘳𝘶𝘯́𝘴𝘬𝘪𝘦𝘫”, „𝘗𝘪𝘦𝘭𝘨𝘳𝘻𝘺𝘮𝘢” 𝘪 „𝘗𝘳𝘻𝘺𝘫𝘢𝘤𝘪𝘦𝘭𝘢” 𝘸 𝘭𝘢𝘵𝘢𝘤𝘩 1867-1900″. Książa powstała na bazie wypisów z XIX-wiecznej prasy. Jej autorem jest Łukasz Jakubowski, pracownik ... Bajkowe spotkania
Czytaj więcej...