Książka jest jak ogród – XXII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom

Tydzień Czytania Dzieciom to największe doroczne święto, które odbywa się w ramach ogólnopolskiej akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. W tym roku odbędzie się w dniach 1–7 czerwca 2023 r. Hasło tegorocznego Tygodnia Czytania zostało zainspirowane starym chińskim przysłowiem: Książka jest jak ogród, który można włożyć do kieszeni”.

Z tej okazji sępoleńska biblioteka zaprasza najmłodszych czytelników na zajęcia literackie, które przybliżą im ciekawe historie z ogródka borsuka oraz baśniowej, leśnej szkoły. Akcji towarzyszyć będą zabawy teatralne i zajęcia plastyczne.

Zapraszamy:

1.06.2023 r. o godz. 15:30- Leśna szkoła, czyli polscy autorzy o zwierzątkach
– zajęcia dla dzieci i ich opiekunów

1-8.06. 2023 r. – Najpiękniejszy ogródek Borsuka – zajęcia dla grup zorganizowanych po wcześniejszym umówieniu.

Więcej aktualności

Bajarka opowiada
Dawno temu nie było telewizji, ani możliwości czytania, ale były wędrowne bajarki. Przenosiły zasłyszane historie do kolejnej wioski, które odwiedzały. Współczesne bajarki zazwyczaj odwiedzają placówki publiczne i inne miejsca, w których dzieci mają ochotę wysłuchać ciekawych opowieści. Takim wyjątkowym miejscem okazała się nasza biblioteka, gdzie odbywały się międzypokoleniowe spotkania dla dzieci w wiekuod 3 do ... Książka jest jak ogród – XXII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom
Czytaj więcej...