Uratowaliśmy ZOO!

W ramach Dni Sępólna Krajeńskiego Stowarzyszenie „Trzecie Miejsce” wraz z sępoleńską biblioteką zaprosili najmłodszych mieszkańców miasta oraz ich opiekunów do udziału w interaktywnym spektaklu teatralnym pt. „Muzyczne ZOO” w wykonaniu aktorów teatru Katarynka. Niestety – w tym roku pogoda pokrzyżowała nasze plany i zamiast spektaklu w plenerze, spotkaliśmy się w rekordowej ilości w czytelni dla dzieci.

Spektakl zawierał ważne wątki edukacyjnej, a jego musicalowy charakter zapewnił żywą reakcję naszych najmłodszych widzów. Dzieci dowiedziały się m.in. tego, że trudności najlepiej pokonywać wspólnymi siłami. Dodatkową atrakcją był przezabawny quiz przyrodniczy, przeprowadzony przez Strażniczkę ZOO. Spotkanie zakończyło się finałowym koncertem na rzecz ocalenia zoo przygotowanym przez uczestników spotkania. Możemy z całą stanowczością stwierdzić, że w Sępólnie mamy sporo młodych obrońców zwierząt!

Zadanie realizowane było w ramach projektu „Królestwo Bajki, czyli historia jednego obrazu”. Projekt finansowany jest ze środków Gminy Sępólno Krajeńskie, a realizowany przez Stowarzyszenie „Trzecie Miejsce” przy współpracy z Biblioteką Publiczną  im. J. Iwaszkiewicza w Sępólnie Krajeńskim

Więcej aktualności

Sępoleńska biblioteka z dofinansowaniem!
Szanowni Czytelnicy! Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Biblioteka Publiczna im. J. Iwaszkiewicza w Sępólnie Krajeńskim uzyskała dofinansowanie w wysokości 10200 zł w ramach zadania „Dofinansowania dla bibliotek publicznych na zakup nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków – Priorytet 1, Kierunek interwencji 1.1. w ramach NPRCz ... Uratowaliśmy ZOO!
Czytaj więcej...
Baśnie okiem dziecka
Stowarzyszenie „Trzecie Miejsce” jeszcze przed wakacjami ogłosiło dwa konkursy plastyczne dla dzieci z Gminy Sępólno Krajeńskie. Pierwszy konkurs pt. „W poszukiwaniu Królowej Bajki”, przeznaczony dla dzieci w wieku 5 – 8 lat, zainspirowany był obrazem znajdującym się w sępoleńskiej bibliotece, który od wielu pokoleń wita najmłodszych czytelników. Obraz przedstawia Bajarkę opowiadającą dzieciom najpiękniejsze baśnie polskie. ... Uratowaliśmy ZOO!
Czytaj więcej...