VI edycja Wielkiego Testu z Historii Sępólna Krajeńskiego za nami

W piątek 12 sierpnia 2022 roku odbył się szósty Wielki Test z Historii Sępólna Krajeńskiego. Wyjątkowy pod wieloma względami!

Tego dnia do testu przystąpiła rekordowa ilość uczestników. Chęć przystąpienia do rywalizacji zgłosiło 15 chętnych, z czego w bibliotece stawiło się 14 osób. Wśród nich było aż 5 debiutantów, co może tylko cieszyć! Wysoki był również poziom uczestników, gdyż 9 z nich zdobyło przynajmniej 70% punktów możliwych do zdobycia.

Zwycięzcą testu została Pani Marzena Hippler. Drugie miejsce zajął Pan Adam Halama, natomiast trzecie – Pani Katarzyna Partyka-Vink. Różnice punktowe między zwycięzcami były minimalne, a do wyłonienia trzeciego laureata konieczna była dogrywka. Wszystkim osobom, które podjęły wyzwanie dziękujemy i gratulujemy osiągniętego wyniku. Mamy nadzieję, że spotkamy się również za rok!

Test stanowił pierwszą z imprez uświetniających 10-lecie Cyfrowego Archiwum Tradycji Lokalnej przy sępoleńskiej bibliotece.Przed nami jeszcze „historyczne” spacery po mieście, warsztaty z opowiadania i genealogii, konkurs odwołujący się do domowych archiwów oraz wystawa pamiątek związanych z historią Sępólna. Szczegółów dotyczących konkretnych wydarzeń szukajcie na stronie www.biblioteka-sepolno.pl oraz na FB biblioteki.

Zadanie odbyło się w ramach projektu „Dziesięć na sześć”, realizowanego przez Stowarzyszenie Trzecie Miejsce, a finansowanego przez Gminę Sępólno Krajeńskie.

 

Więcej aktualności

Laureaci konkursu „Osobliwe miejsca Sępólna Krajeńskiego”
„Osobliwe miejsca Sępólna Krajeńskiego” pod tym hasłem odbył się wernisaż wystawy pokonkursowej w sępoleńskiej bibliotece. Zadanie uczestników konkursu polegało na zrobieniu zdjęcia przedstawiającego nietuzinkowe ujęcie miejsca w naszym mieście (np. budowla, ulica, widok, krajobraz, zakątek). Nagrodą dla laureatów było umieszczenie zdjęcia w kalendarzu na 2023r.
Czytaj więcej...