Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie „Opowiedz nam swoją historię”

Konkurs „Opowiedz nam swoją historię” to nowe wydarzenie w ramach obchodów 10-lecia Cyfrowego Archiwum Tradycji Lokalnej przy sępoleńskiej bibliotece. Zapraszamy do podjęcia wyzwania!

Idea konkursu. Czego oczekujemy?

– Wybierz dowolną rzecz ze swojego archiwum rodzinnego (przedmiot, fotografia, dokument), która jest dla Ciebie szczególnie ważna, lub z którą wiąże się jakaś ciekawa historia. Obraz, bibelot, biżuteria przekazywane z pokolenia na pokolenie? Pamiątka po przodku? Fotografia ukochanego domu, który w czasie dziejowych zawieruch trzeba było opuścić? Wielu z nas coś takiego – bliskiego sercu – ma albo zna. Może Ty też?

– Wyjaśnij nam, dlaczego ta rzecz jest dla Ciebie ważna; przedstaw jej historię lub dzieje kogoś czy też czegoś, co się z tą rzeczą nierozerwalnie wiąże. Innymi słowy – opowiedz nam swoją historię!

Jak to zrobić?

– Czekamy na Twoją opowieść! Możesz ją spisać (2-4 strony tekstu) bądź przedstawić w nagraniu video lub audio (o długości od 5 do 15 minut). Ponadto zeskanuj lub sfotografuj rzecz, którą nam przedstawiasz.

– Wypełnij kartę zgłoszenia na konkurs. Znajdziesz ją poniżej.

– Pracę konkursową wraz z kartą zgłoszenia i zgodą rodzica/opiekuna (jeśli nie masz skończonych 18 lat) prześlij na adres [email protected], albo dostarcz do siedziby sępoleńskiej biblioteki przy ulicy Wojska Polskiego 22 (II piętro). Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 – 17:00.

Kto może wziąć udział?

– Konkurs przeznaczony jest dla mieszkańców powiatu sępoleńskiego. W przypadku osoby niepełnoletniej konieczna jest zgoda rodzica/opiekuna prawnego. Wzór zgody znajdziesz poniżej.

Terminy

– Na prace konkursowe czekamy do 19 września 2022 roku do godziny 23:59. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi najpóźniej 30 września 2022 roku. Wręczenie nagród laureatom będzie miało miejsce w październiku 2022 roku.

– Nagrodzone oraz wybrane prace konkursowe opublikujemy po ogłoszeniu wyników.

Nagrody

– Nagrodą za zajęcie I miejsca w konkursie jest karta podarunkowa Media Expert o wartości 500 zł

– Nagrodą za zajęcie I miejsca w konkursie jest karta podarunkowa Media Expert o wartości 300 zł

– Nagrodą za zajęcie I miejsca w konkursie jest karta podarunkowa Media Expert o wartości 200 zł

Dokumenty

– Regulamin konkursu – pobierz

– Karta zgłoszenia do konkursu – pobierz

– Zgoda na uczestnictwo osoby niepełnoletniej – pobierz

 

Zainteresowana lub zainteresowany wzięciem udziału w konkursie, ale potrzebujesz więcej informacji? Zachęcamy do kontaktu ([email protected], tel. 388 02 20)! Wyjaśnimy niejasności, odpowiemy na każde pytanie.

Konkurs stanowi kolejną z imprez uświetniających 10-lecie Cyfrowego Archiwum Tradycji Lokalnej przy sępoleńskiej bibliotece. Za nami już test z historii Sępólna i warsztaty z opowiadania historii, za to przed nami wciąż warsztaty z genealogii oraz wystawa pamiątek związanych z historią Sępólna. Szczegółów dotyczących konkretnych wydarzeń szukajcie na stronie www.biblioteka-sepolno.pl oraz na FB biblioteki.

Konkurs odbywa się w ramach projektu „Dziesięć na sześć”, realizowanego przez Stowarzyszenie Trzecie Miejsce, a finansowanego przez Gminę Sępólno Krajeńskie.

 

Więcej aktualności