Zachęcamy do wzięcia udziału w warsztatach z genealogii i archiwistyki społecznej

Stowarzyszenie Trzecie Miejsce i nasza biblioteka zapraszają na 2-dniowe warsztaty z genealogii i archiwistyki społecznej.

– Gdzie szukać informacji o swoich przodkach?

– Jak zacząć badać historię swojej rodziny?

– Jak „czytać” fotografie z albumów rodzinnych?

– Jak dbać o fotografie i dokumenty?

Odpowiedzi na te i wiele innych pytań związanych z genealogią i archiwistyką społeczną poznają Państwo na całkowicie darmowych warsztatach, które odbędą się w siedzibie Biblioteki Publicznej w Sępólnie (ul. Wojska Polskiego 22, II piętro) 7-9 września 2022 roku w godz. 14:30 – 16:30. Jeśli ktoś zawsze chciał uporządkować swoje domowe archiwum lub zająć się dziejami przodków – to coś właśnie dla niego!

Uczestnikom gwarantujemy kawę, herbatę oraz słodki poczęstunek. Osoby chętne do wzięcia udziału prosimy o zapisanie się na warsztaty do dnia 7 września. Zapisać się można telefonicznie (52 388 02 20), mejlowo (lukasz.jakubow[email protected]) lub osobiście w siedzibie biblioteki.

Po warsztatach oferujemy możliwość bezpłatnego zeskanowania swoich pamiątek (zdjęć, fotografii itp.) oraz konsultacje w dziedzinie badań genealogicznych i domowego archiwum. Będziemy do Państwa dyspozycji do końca września 2022 roku.

Zajęcia poprowadzi Łukasz Jakubowski – bibliotekarz, archiwista społeczny, popularyzator historii lokalnej.

Warsztaty stanowią kolejną z imprez uświetniających 10-lecie Cyfrowego Archiwum Tradycji Lokalnej przy sępoleńskiej bibliotece. Za nami już test z historii Sępólna i warsztaty z opowiadania historii, za to przed nami rozstrzygnięcie konkursu „Opowiedz nam swoją historię” oraz wystawa pamiątek związanych z historią Sępólna. Szczegółów dotyczących konkretnych wydarzeń prosimy szukać na stronie www.biblioteka-sepolno.pl oraz na FB biblioteki.

Wydarzenie odbywa się w ramach projektu „Dziesięć na sześć”, realizowanego przez Stowarzyszenie Trzecie Miejsce, a finansowanego przez Gminę Sępólno Krajeńskie.

 

 

Więcej aktualności