„Z książką mi do twarzy” – konkurs z okazji Narodowego Czytania

Z okazji Narodowego Czytania 2022  serdecznie zapraszamy uczniów klas VI- VIII szkół podstawowych oraz klas I-IV szkół ponadpodstawowych z powiatu sępoleńskiego do udziału w konkursie fotograficznym pt. „Z książką mi do twarzy”. 

Jego celem jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na bogactwo polskiej literatury, oraz promowanie twórczości Adama Mickiewicza. Zadaniem uczestników jest wykonanie jednego zdjęcia przedstawiającego minimum jedną osobę czytającą Ballady i romanse Adama Mickiewicza. Fotografię dostarczyć należy w wersji elektronicznej (zapisaną w formie JPG) e-mailem na adres [email protected] lub osobiście w sępoleńskiej bibliotece. Do pracy należy dołączyć informacje zawierające nazwę konkursu, imię i nazwisko autora, telefon kontaktowy oraz wypełnioną kartę zgłoszenia do konkursu fotograficznego.

Jury powołane przez organizatora nagrodzi trzy pierwsze miejsca w dwóch kategoriach wiekowych.

Prace należy składać do dnia 23 września 2022 r. do godziny 17:00 w oddziale dla dzieci Biblioteki Publicznej im. Jarosława Iwaszkiewicza w Sępólnie Krajeńskim, ul. Wojska Polskiego 22. Rozdanie nagród nastąpi 30 września 2022 r.

 

Konkurs zorganizowany w ramach projektu „Biblio rozmaitości”, współfinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Kultury.

Regulamin konkursu i karta zgłoszenia

Więcej aktualności

Relacje ze spotkania z Moniką Witkowską
W ostatnią środę w bibliotece odbyło się spotkanie z Moniką Witkowską – himalaistką, podróżniczką, autorką książek podróżniczych. „Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań, złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj! Śnij! Odkrywaj!” Monika Witkowska, zaczytująca się w dzieciństwie w książkach Marka Twaina, przytoczone wyżej słowa amerykańskiego ... „Z książką mi do twarzy” – konkurs z okazji Narodowego Czytania
Czytaj więcej...