Relacje ze spotkania z Moniką Witkowską

Dodane 9 września 2022
W ostatnią środę w bibliotece odbyło się spotkanie z Moniką Witkowską – himalaistką, podróżniczką, autorką książek podróżniczych.
„Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań, złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj! Śnij! Odkrywaj!”
Monika Witkowska, zaczytująca się w dzieciństwie w książkach Marka Twaina, przytoczone wyżej słowa amerykańskiego pisarza obrała za swoje motto życiowe. Nic zatem dziwnego, że stała się człowiekiem wielu pasji – himalaistką, nałogową podróżniczką (odwiedziła około 180 krajów na wszystkich kontynentach), zapaloną żeglarką, autorką książek. Zdobyła Koronę Ziemi i cztery ośmiotysięczniki (Mt Everest, Manaslu, K2 i Lhotse), a w ostatnią środę też serca wielu osób, które przyszły się z nią spotkać na spotkaniu autorskim w naszej bibliotece. Pani Monika okazała się bowiem niezwykle otwartą i komunikatywną osobą, a historii jej zmagań z najwyższymi górami świata można by słuchać raz po raz!
Spotkanie zorganizowane w ramach projektu „Biblio rozmaitości”, współfinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Kultury.

Podziel się z innymi:

Posted in Z ostatniej chwili |