„Biblioteka miejsce na czasie”

W ramach zbliżającego się Tygodnia Bibliotek (8-15 maja) przygotowaliśmy ofertę zajęć dla grup zorganizowanych

W świecie Hansa Christiana Andersena

Zajęcia dla dzieci poświęcone twórczości H.Ch. Andersena inspirowane książką „Mali.Wielcy”. Podczas zajęć uczestnicy poznają biografię pisarza oraz przypomną sobie najsłynniejsze jego baśnie.

Zajęcia dedykowane są dla uczniów klas I – III.

Do roboty!

Odkryjmy wspólnie zawody, które istniały przed wynalezieniem nowoczesnych technologii. Zamiast o influenserach, programistach czy specjaliście branży IT porozmawiamy o tym kim był łamacz lodu, krzykacz miejski i czy komputer może być zawodem.

Zajęcia zorganizowane w oparciu o książkę „Do roboty” autorstwa Katarzyny Radziwiłł przeznaczone są dla dzieci z klas I-V SP.

Jak przez wiersze ortografia szybko nam do głowy trafia

Czy nauka ortografii może być przyjemnością? Oczywiście, że tak! Trzeba tylko sięgnąć po ciekawe i pięknie ilustrowane słowniki przygotowane specjalnie dla dzieci, które w środku skrywają śmieszne wierszyki ortograficzne i logopedyczne. Zapraszamy więc dzieci z klas I – III na ortograficzną zabawę, która uczy prawidłowej wymowy, czytania i pisania.

Ty też możesz uratować świat

Uczenie dzieci zasad ekologii to nie tylko nauka odróżniania pojemników na szkło czy plastik. W trakcie zajęć pokazujemy najmłodszym jak nasze dzisiejsze wybory wpływają na otaczające nas środowisko. Pamiętajmy, że Ziemię mamy tylko jedną, a jej zasoby są ograniczone. 

Zajęcia dedykowane są dla uczniów klas I – V.

Historia książki: od glinianych tabliczek po e-booki

Zapoznanie uczniów z historią książki od starożytności po współczesność (ze szczególnym uwzględnieniem zmian formy książki). Zajęcia praktyczne: kaligrafia – nauka pisania piórem; tworzenie kreatywnych napisów z programem Polona Typo; moje inicjały – pisanie liter z użyciem ozdobnych czcionek.

Zajęcia dedykowane są dla uczniów klas III – VI.

Na tropie informacji

Osoba poszukująca informacji stoi przed zadaniem wybrania spośród mnogości rodzajów źródeł tych, które będą dla niej najbardziej przydatne — a więc wiarygodne i użyteczne. Podczas zajęć porozmawiamy o słownikach i encyklopediach, ich rodzajach i sposobie korzystania z nich. Dodatkowo poćwiczymy poruszanie się w katalogu on-line sępoleńskiej biblioteki, aby samodzielnie móc sprawdzić czy w bibliotece znajduje się interesująca nas pozycja.

Zajęcia dla grup zorganizowanych z klas IV – VI SP.

Więcej aktualności

Powiat sępoleński laureatami stoi.
Pięcioro uczniów reprezentujących trzy szkoły z powiatu sępoleńskiego awansowało do finału ogólnopolskiego konkursu Wielka Liga Czytelników koordynowanego przez naszą bibliotekę. Celem projektu WLC jest przede wszystkim kształtowanie kompetencji czytelniczych wśród dzieci i młodzieży, a także upowszechnianie kanonu krajowej literatury młodzieżowej. Udział w projekcie skutecznie oddziałuje na szeroko pojęty rozwój poprzez kształtowanie kompetencji czytelniczych wpływających na sukces ... „Biblioteka miejsce na czasie”
Czytaj więcej...
Odkrywaj z nami tajemnice Sępólna
Stowarzyszenie „Trzecie Miejsce” zaprasza dzieci i młodzież z Gminy Sępólno Krajeńskie do udziału w projekcie pn. „Misia przewodniczka – Sępólna tajemnic strażniczka”. Razem z główną bohaterką książki Mariusza Niemyckiego „Pierścień Sępolenki czyli z Misią wspólnie po Sępólnie” poznawać będziemy historię naszego regionu i jego mieszkańców. W części pierwszej projektu realizowane będą trzy tematy zajęć edukacyjnych, ... „Biblioteka miejsce na czasie”
Czytaj więcej...