Powiat sępoleński laureatami stoi.

Pięcioro uczniów reprezentujących trzy szkoły z powiatu sępoleńskiego awansowało do finału ogólnopolskiego konkursu Wielka Liga Czytelników koordynowanego przez naszą bibliotekę.

Celem projektu WLC jest przede wszystkim kształtowanie kompetencji czytelniczych wśród dzieci
 i młodzieży, a także upowszechnianie kanonu krajowej literatury młodzieżowej. Udział w projekcie skutecznie oddziałuje na szeroko pojęty rozwój poprzez kształtowanie kompetencji czytelniczych wpływających na sukces ucznia. Testy są tak skonstruowane, że wymagają nie tylko wykazania się wiedzą z przeczytanych książek, ale także odszukania informacji
w słowniku czy wykonania obliczeń matematycznych. Wielką zaletą projektu jest fakt, że
w poszczególnych etapach  konkursu do pomocy mogą włączyć się rodzice jak i opiekunowie.

W powiecie sępoleńskim do konkursu zgłoszono 85 uczniów z sześciu szkół podstawowych, natomiast w całej Polsce do konkursu przystąpiło blisko 15 tysięcy uczestników.  Aby wziąć udział
w teście kwalifikacyjnym każde z nich musiało zaliczyć różne sprawności czytelnicze. W zależności od grupy wiekowej uczestnicy zmierzyli się z testami z książek „Mania – dziewczyna inne niż wszystkie”; „Dynasta Miziołków” oraz „Obronić królową”. Pytani  o wrażenia uczestnicy nie ukrywali, że poziom trudności testu bardzo ich zaskoczył. Jednakże cieszy nas niezmiernie fakt, że pięcioro uczniów otrzymało awans do poziomu ogólnopolskiego. Laureatami zostali: Zofia Gazda ze Szkoły Podstawowej w Wiśniewie;  Nikodem Winowiecki ze Szkoły Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Wałdowie oraz : Radek Serówka, Igor Hippler, Nikodem Przybylski  ze Szkoły Podstawowej w Wąwelnie.  Przed nimi kolejny miesiąc przygotowań, a my ściskamy mocno kciuki!

Więcej aktualności

O słowiku, latającym kufrze i świniopasie słów kilka.
Przez cały tydzień świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Była to świetna okazja, aby sępoleńską książnice odwiedziły dzieci, które jeszcze nigdy wcześniej nas nie odwiedziły jak i te, które odwiedzają nas regularnie. Początek kwietnia to również dobry moment, aby przypomnieć sobie najbardziej znane baśnie Andersena, gdyż święto książki dla dzieci przypada właśnie w dzień jego ... Powiat sępoleński laureatami stoi.
Czytaj więcej...
„Biblioteka miejsce na czasie”
W ramach zbliżającego się Tygodnia Bibliotek (8-15 maja) przygotowaliśmy ofertę zajęć dla grup zorganizowanych W świecie Hansa Christiana Andersena Zajęcia dla dzieci poświęcone twórczości H.Ch. Andersena inspirowane książką „Mali.Wielcy”. Podczas zajęć uczestnicy poznają biografię pisarza oraz przypomną sobie najsłynniejsze jego baśnie. Zajęcia dedykowane są dla uczniów klas I – III. Do roboty! Odkryjmy wspólnie zawody, ... Powiat sępoleński laureatami stoi.
Czytaj więcej...