Czy można zwiedzić świat nie wychodząc z biblioteki?

Okazuje się, że tak! Uczestnicy zorganizowanych ferii w bibliotece w pięć dni zwiedzili Amerykę, Afrykę, Azję oraz Europę. A wszystko to dzięki wirtualnym podróżom z bohaterami ich ulubionych bajek.

Udając się w daleką podróż warto poznać swoich kompanów – dlatego też pierwszego dnia dzieci poznały swoje imiona, ulubione potrawy oraz hobby. Uczestnicy śpiewająco zdali również test ze smaków i ciekawostek ze świata. Każdy z nich miał również okazję stworzyć swój unikatowy kontynent.

Drugiego dnia biblioteka zamieniła się z dziką Afrykę. Wszystko to dzięki wspólnie przygotowanej przez dzieci makiecie przedstawiającej roślinność oraz najpopularniejsze zwierzęta występujące w tej części świata. Za pomocą różnego rodzaju klocków oraz słomek konstrukcyjnych stworzyliśmy także swoje wersje piramid oraz popularnego Sfinksa.

Udając się do Europy przygotowaliśmy przepyszne włoskie pizze, kodowaliśmy z użyciem róży wiatru oraz sprawdziliśmy kto najuważniej czytał baśnie Andersena, braci Grimm i Perraulta.

Odwiedzając Azję postawiliśmy w większości na nowoczesne technologie. Dzięki łatwym programom graficznym każdy z uczestników przygotował swoją pocztówkę z wakacji oraz spróbował swoich sił w Scottie Go – grze edukacyjnej z interaktywnym kursem programowania. Dodatkowo po szybkiej lekcji obsługi pałeczek spróbowaliśmy odwzorować chińskie znaki oraz przygotowaliśmy mini teatrzyki kamishibai.

Ostatniego dnia wspólnych zabaw przenieśliśmy się do Ameryki, gdzie za pomocą aplikacji Kahoot! odbył się quiz znajomości bajek Walta Disney’a. Poznaliśmy też Meksyk od kuchni oraz z myślą o karnawale w Rio De Janeiro stworzyliśmy piękne naszyjniki, breloki oraz bransoletki.

Wspólne, wirtualne podróże to świetna okazja do poznania świata oraz różnorodnej podróżniczej literatury dziecięcej.  Każdy z uczestników mógł przez chwilę poczuć się jak Nela mała reporterka, której książki są bardzo chętnie wypożyczane przez młodych czytelników. Dziękujemy wszystkim za fantastyczną zabawę i życzymy udanej reszty ferii!

Więcej aktualności

W pięć dni dookoła świata!
Zapraszamy dzieci w wieku 8-10 lat na wielką, zimową wyprawę do pięciu kontynentów. Podczas zajęć uczestnicy przekonają się w co bawią się dzieci na całym świecie oraz jak mocno jedzenie związane jest z historią, kulturą i przyrodą kraju, w którym powstało. Każdy dzień, pełen tematycznych zabaw, poświęcony będzie innej części świata. Zajęcia inspirowane książkami „Mapy” ... Czy można zwiedzić świat nie wychodząc z biblioteki?
Czytaj więcej...
Zima w Dolinie Tumilu
W czwartkowe popołudnia młodzi czytelnicy należący do Klubu Czytających Rodzin spotykają się na wspólnym czytaniu w Bibliotece Publicznej im. J. Iwaszkiewicza w Sępólnie Krajeńskim. Tym razem na zimowe wieczory przenieśliśmy się do Doliny Tumilu z książki Ewy i Marty Dahlig. Pięknie ilustrowane książki uczą przyjaźni i pomagają dzieciom w radzeniu sobie z trudnymi emocjami. Największą ... Czy można zwiedzić świat nie wychodząc z biblioteki?
Czytaj więcej...