Mistrzowskie rozdanie.

Początek maja kojarzy nam się z majówką oraz maturami. Jednakże od kilku ostatnich lat pierwsze dni maja to również ogólnopolskie zmagania w konkursie czytelniczym
pt. Wielka Liga Czytelników, które w powiecie sępoleńskim koordynuje nasza biblioteka.

Przypomnijmy: celem projektu WLC jest przede wszystkim kształtowanie kompetencji czytelniczych wśród dzieci i młodzieży, a także upowszechnianie kanonu krajowej literatury młodzieżowej, co łączy się z promocją książek i czytelnictwa w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. Na początku roku szkolnego do konkursu przystąpiło 85 uczniów z całego powiatu, natomiast tylko pięcioro z nich otrzymało tytuł laureata i miało okazję zmierzyć się na poziomie ogólnopolskim.

9 maja w samo południe uczniowie zmierzyli się z testem, który składał się ze 150 pytań o charakterze zarówno otwartym jak i zamkniętym. Uczniowie klas 1-3 musieli wykazać się znajomością książki pt. „Gaja z Gajówki”, która opowiada o przygodach siedmioletniej dziewczynki, mieszkającej w leśniczówce w samym sercu lasu; natomiast finaliści z klas 4-6 odpowiadali na pytania z książki „Kwadrans” –  opowieść o wytrwałości, braterskiej miłości, nauce na własnych błędach. Mimo, że na rozwiązanie konkursu przewidziano półtorej godziny, nasza finalistka Zosia skończyła go po 29 minutach!

Aby stać się laureatem na poziomie ogólnopolskim należało uzyskać minimum 120 punktów. Jak się okazuje wszyscy uczniowie reprezentujący powiat sępoleński otrzymali mistrzowskie tytuły!

KATEGORIE KLAS I-III

Igor Hippler oraz Nikodem Przybylski (obydwoje ze Szkoły Podstawowej im. Mieczysława Droboszewskiego w Wąwelnie) osiągnęli wynik 153/170 punktów oraz wywalczyli tytuł MISTRZA POLSKI        
Nikodem Winowiecki (Szkoła Podstawowa im. Królowej Jadwigi w Wałdowie) otrzymał 139/170 punktów i tytuł I WICEMISTRZA POLSKI

KATEGORIE KLAS IV-VI

Zofia Gazda (Szkoła Podstawowa w Wiśniewie)  uzyskała 148/170 punktów oraz tytuł
I WICEMISTRZA POLSKI

 Radosław Serówka (Szkoła Podstawowa im. Mieczysława Droboszewskiego w Wąwelnie) otrzymał 143/170 punkty i również tytuł I WICEMISTRZA POLSKI.

W tym miejscu pragniemy podziękować wszystkim koordynatorem szkolnym, którzy przygotowywali swoich podopiecznych do poszczególnych etapów konkursu oraz serdecznie pogratulować paniom: Wiesławie Kabattek, Beacie Kurzyńskiej, oraz Aleksandrze Zawadzkiej – Tymeckiej, których uczniowie osiągnęli tak zaszczytne tytuły.Samym mistrzom z kolei życzymy dalszych sukcesów i mamy nadzieję, że miłość do książek pozostanie z Wami na długie lata!

Więcej aktualności

Porozmawiajmy o książkach, Tygrysie!
„Porozmawiajmy o książkach, Tygrysie” to hasło XXIII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, który odbędzie się w dniach 1–7 czerwca 2024 r. Dlaczego właśnie tygrys? Inspiracją dla tegorocznego hasła jest książka Zdobywczyni Grand Prix w VI Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren na współczesną książkę dla dzieci i młodzieży – Katarzyny Długosz-Rygiel pt. „Porozmawiajmy o sztuce, Tygrysie”. Ideą ... Mistrzowskie rozdanie.
Czytaj więcej...